В питанні будівництва Канівської ГАЕС не може бути компромісу.

Таку думку висловив екс-міністр культури України, канівчанин Ігор Ліховий, коментуючи своє ставлення до спорудження відповідного об'єкту на Канівщині, інформує «Kanos».

«По-перше я не сприймаю позицію компромісу в цій ситуації. Компроміс тут шкідливий. Адже як тільки ми почнемо втягуватися в дискусію, почнемо міряти розмір шкоди, ми програємо. Бо на тій стороні (ред.: ПАТ «Укргідроенерго»)величезні кошти, величезний інформаційний ресурс. На тій стороні ніхто не задумується про якісь моральні засади дискусії. Там цього немає. Натомість є телебачення, інтернет, люди в орденах, медалях, які запхнуть одразу ж нас так би мовити «за пояс», як тільки ми втягнемось в дискусію», - пояснив свою думку Ліховий.

Крім того, задля більшої зрозумілості своїх аргументів, він навів «натуралістичний приклад».

«Уявіть, що приходить до вас «крутяк» і каже: мені твоя жінка подобається, можна я з нею буду жити? І чоловік задумається. Бо є три варіанти: перший, дати в пику, другий - погодитися, а третій - торгуватися. А може він (ред.: «крутяк») заплатить, ввечері буде з ким пива випити, футбол подивитись. Тому, коли Ви починаєте шукати переваги від будівництва ГАЕС, згадуйте історію про жінку. Бо ось такими своїми ваганнями ми втягуємось у варіант, а може виторгуємо щось. А такого не може бути. Ми не маємо права цим торгувати. Є люди, які народились у тих же Пшеничниках, Бучаку... Але це випадковість, друзі, що Ви там народилися. Ця територія не належить ні вам, ні вашим батькам. Це національна спадщина давно всім визнана», - емоційно зауважив він.