Можлива оптимізація мережі закладів дошкільної освіти – одне з найболючіших питань, яке нині постає перед Канівської міською територіальною громадою (МТГ). З огляду на це начальниця міського відділу освіти Надія Голда під час виступу в етері місцевої радіокомпанії розповіла про основні труднощі, пов’язані з цим процесом та окреслила ймовірні варіанти їх вирішення.

Про це повідомляє Kanos із посиланням на інформацію Канівської міської ради.

Загалом у Канівській міській територіальній громаді функціонує 9 закладів дошкільної освіти, а також по 1 дошкільному підрозділу при Хмільнянському ліцеї та Яблунівському навчально-виховному комплексі.

«На початок квітня за списковим складом кількість дітей у закладах  дошкільної освіти міста складає 750 дошкільнят. У той час, як  проєктна потужність розрахована на 1053 місць. Фактично середнє відвідування дітей становить 441 дитина, а це лише 59% від загальної кількості дітей. Через такі показники у вересні 2023 року директорами закладів дошкільної освіти було зменшено кількість груп з 52 до 44. І навіть ці заходи не дали бажаного результату щодо нормативу наповнюваності груп, яка в середньому становить 10 дітей проти 20», – пояснила Надія Голда.

Станом натепер ситуація в 8 міських закладах дошкільної освіти Канівської МТГ складна. Протягом останніх років спостерігається різке зменшення вихованців, на що, безумовно, вплинула російська агресія, яка стала основною причиною міграції населення, виїзду сімей з дітьми за кордон. Також  на кількість дітей у закладах вплинула демографічна ситуація – зменшення народжуваності. У зв’язку з цим в дошкільних закладах неукомплектовані дошкільні групи до відповідних нормативів.

«На виховання 441 дитини (по середньому відвідуванню) працює штат педагогічних працівників у кількості 110 та 136 працівників технічного персоналу. Загалом це 246 осіб. Фактично, на 1 вихователя припадає 4 дитини, на 1 працівника - 2 дитини. Неефективність мережі при такій кількості вихованців робить надзвичайно високою вартість утримання 1 вихованця, що складає близько 170 000  гривень у рік, – зауважила очільниця міського відділу освіти Надія Голда. – На розгляд робочої групи надана інформація, відповідно до якої передбачається реорганізація шляхом приєднання ЗДО «Віночок», «Дударик», «Білочка» або «Садко» з наданням можливості вихованцям здобувати дошкільну освіту в інших закладах дошкільної освіти комунальної форми власності міста. Це дасть можливість зекономити на енергоносіях та заробітній платі у сумі понад 12 млн. грн.».

Утім, остаточне рішення на основі пропозицій робочої групи з вивчення питання оптимізації мережі закладів дошкільної освіти Канівської МТГ  на сесії міськради мають розглянути та затвердити депутати.

Нагадаємо нещодавно ми писали про те, що під закриття можуть потрапити три дитячі садочки у Каневі – робоча групи вивчає питання оптимізації навчальних закладів.