У лісі неподалік Монастирища хлопці біля струмка побачили шматок металу, який вимила вода. Увагу юнаків привернула незвична форма знахідки. Хлопці фотографували залізяку та виставили на спеціальному сайті. Там визначили, що це бойова сокира часів Київської Русі.

Про це повідомляє «Kanos» із посиланням на інформацію директорки музею Катерина Бульба, опубліковану на сайті «Укрінформ».

 «Хлопцям почали пропонувати гроші. Упевнившись, що річ унікальна, вони принесли знайдене в музей. Тепер ми виставили його саме у часовій експозиції Київської Русі», – розповідає Катерина Бульба.

Зі слів директорки музею, сокира має лезо із загостреною опуклою частиною у вигляді півмісяця. Мала довге руків’я і вживалася в основному пішими воїнами, які стягали вершників з коня.

«Це бойовий топір так званий «бородач», – розповів журналістам один із місцевих краєзнавців. – Можливо, часів Русі, можливо трохи пізнішого періоду – Великого князівства Литовського».

За словами Катерини Бульби, в районі було знайдено сліди 9 городищ черняхівської культури. Але найбільше знахідок – часів Козаччини. Саме під Монастирищем одну зі своїх визначних перемог здобув полковник Іван Богун. Тут він у 1653 році розбив польське військо Стефана Чарнецького.

Нагадаємо нещодавно ми писали про те, що Олександр Скічко тримає під контролем процес реконструкції будинку культури у Каневі (фото).