Якщо у Харкові або в Києві люди розуміють, що повітряна тривога може бути пов’язана зі значними пошкодженнями міської інфраструктури і жертвами серед населення, то на Черкащині ставлення до повітряних тривог не завжди належне.

Про це повідомляє Kanos із посиланням на інформацію  із інтерв’ю голови Черкаської обласної військової адміністрації Ігоря Табуреця телеканалу ВІККА, пише Прочерк.

«Ми живемо в регіоні, над яким постійно пролітають оперативно-тактичні ракети ворога. Тому, коли в нас лунає повітряна тривога, це означає, що певна кількість бойової зброї злетіла у повітря або випущена з літаків ворога. Ракети летять над територією області, і ми не знаємо, де кінцевий пункт їхнього призначення, куди ворог завдає удару. Тому ми мусимо оповіщувати, щоб не було випадків, як це сталося в Західній Україні, коли всі службі відреагували на повітряну тривогу як на «навчальну», а в результаті було уражено телевежу, аеропорт... Коли лунає повітряна тривога, ми повинні бути готові до того, що ракети полетять не на Київ чи Івано-Франківськ, а призначені для ураження об’єктів саме критичної інфраструктури Черкащини», – зауважив Ігор Табурець.

Очільник області також пояснив, чому повітряні тривоги іноді бувають дуже тривалими, по кілька годин.

«Ми отримуємо попередження як по системі цивільного захисту, так і по системі Повітряних сил ЗСУ. Коли ці попередження збігаються, у нас спрацьовує система оповіщення. Відбій оголошується тоді, коли ми бачимо, що ракети, які вилетіли з акваторії Чорного моря або з Білорусі, досягають своїх цілей. Надалі ми будемо точніше відпрацьовувати моменти, пов’язані з командою «Відбій повітряної тривоги!», – відзначив Ігор Табурець.

Нагадаємо нещодавно ми писали про те, що у небі над Черкащиною збили ворожу ракету – її уламки пошкодили лінію електропередач.