7 липня Україна та світова українська діаспора проведуть глобальний флешмоб на підтримку режисера.

Про це повідомляє «Kanos» із посиланням на інформацію прес-служби Форуму.

Олег Сенцов став першим лауреатом премії Ukrainian ID Award, заснованої Міжнародним економічно-гуманітарним форумом Ukrainian ID. Премію українському режисеру присуджено за незламну силу у боротьбі за ідеали свободи. Про присудження нагороди Олегу Сенцову планувалося оголосити 7 липня, в Каневі під час урочистої церемонії форуму Ukrainian ID. Але, як повідомила президент Форуму Наталія Заболотна, нинішні обставини утримання режисера, який з 14 травня продовжує голодування у російській в’язниці, вимагають термінових дій для того, аби здійснити звільнення Сенцова.

«Олег Сенцов є людиною культури, українським кінорежисером, який став символом відчайдушної боротьби за свободу та громадянську гідність в усьому світі. Ми планували оголосити присудження йому премії 7 липня, разом із оголошенням інших лауреатів Ukrainian ID Awards. Та наразі ми не можемо втрачати жодної доби, жодної хвилини в тому, щоб підтримувати та посилювати тиск на російську владу – яка цинічно продовжує утримувати Сенцова в заручниках та ізоляції, штовхаючи його на межу життя та смерті», – заявили в Оргкомітеті Форуму.

Глобальний флешб-моб #FreeSentsov стартує у Каневі з Тарасової гори 7 липня о 19:00 за київським часом. Планується, що до нього долучиться усе світове українство. Організаційний комітет Ukrainian ID закликає усіх українців, незалежно від місця їхнього проживання, вийти на мітинги на підтримку Олега на головні площі своїх міст, а також перед дипломатичними представництвами Росії та США.

«З Тарасової гори, сакрального для української культури місця, ми закликаємо всю українську діаспору разом врятувати Олега Сенцова. Як відомо, 16 липня у Гельсінкі пройде зустріч Дональда Трампа та Володимира Путіна, під час якої, вочевидь, обговорюватимуться дії Росії з окупації України та шляхи пом’якшення напруження між РФ та США. Ми просимо усіх українців світу довести Росії: їй ніколи не вдасться знищити чи купити людську гідність та ідеали свободи, за які покоління українців вели і продовжують вести смертельно небезпечну боротьбу. Ми чинитимемо тиск і на Росію, і на США з тим, щоби питання звільнення Сенцова та усіх українських політв’язнів стало пріоритетним і було вирішено терміново», – заявила Наталія Заболотна.

Вона також зазначила, що вручення Ukrainian ID Award представникам Олега саме в Каневі, в меморіальному заповіднику Тараса Шевченка, буде вкрай символічним через паралелі у долях Кобзаря та Сенцова.

«У XIX столітті українець Тарас Шевченко був засуджений владою імперської Росії за духовне протистояння її вбивчій, антигуманній державній політиці. У XXI столітті українець Олег Сенцов був засуджений владою неоімперського утворення за цими ж мотивами. Вони обидва стали героїчним втіленням української культури: самобутньої, незламної та надихаючої. І вони обидва приречені на волю та безсмертя в серцях українського народу», – підкреслила Наталія Заболотна. 

Олег Сенцов – український кінорежисер, сценарист та письменник. Був активним учасником Євромайдану та громадянського спротиву окупації Криму Росією. У травні 2014 року Сенцов був викрадений працівниками ФСБ у Сімферополі та заарештований за звинуваченням у підготовці терористичного акту. У 2015 році російський суд визнав його винним і засудив до 20 років колонії суворого режиму. Численні міжнародні організації та громадські діячи визнали ув’язнення Олега Сенцова політичним и вимагали від російської влади звільнити його.

14 травня 2018 року Сенцов оголосив безстрокове голодування з вимогою звільнити з російських в’язниць 64 громадянина України, які були викрадені та засуджені за політичними мотивами. 25 червня Генеральний секретар Ради Європи Турбйорн Ягланд подав офіційне прохання до президента Росії про помилування Сенцова.

На даний час Олег Сенцов продовжує знаходитися у виправній колонії № 8 «Білий ведмідь» у російському місті Лабитнангі, розташованому за Північним полярним колом. 

Ukrainian ID Awards – щорічна премія, яка присуджуватиметься за видатні досягнення і ефективні практики в ім’я процвітання та гуманізації людства. Лауреатами премії можуть стати громадяни будь-якої країни та професійної сфери, а також організації (крім політичних), що своєю діяльністю зробили значний внесок у відповідальний розвиток світу. Автор статуетки нагороди Ukrainian ID Awards молодий харківський скульптор Сергій Шауліс.

Нагадаємо нещодавно ми писали про те, що на наступному тижні стартує «український Давос».