Тариф на послуги із водопостачання та водовідведення затвердили на рівні понад 70 гривень за кубічний метр, однак частину коштів планують компенсовувати із міського бюджету.

Про це повідомляє Kanos із посиланням на інформацію Канівської міської ради.

«До виконавчого комітету звернулося комунальне підприємство « Управління ВКГ» з заявою та розрахунками для встановлення економічно обґрунтованого тарифу на водопостачання та водовідведення на 2023 рік. Комісія з питань економічного обґрунтування витрат на послуги, які надаються комунальними підприємствами, розглянула відповідне звернення та, враховуючи затверджену Програму відшкодування різниці в тарифах, визначила нові розміри тарифів.  Тарифи на централізоване водопостачання та водовідведення для жителів Канева зростуть, але не до рівня економічно обґрунтованих. Компенсація витрат КП «УВКГ» буде здійснюватися коштом міського бюджету в межах 3 млн. грн.», ˗ зауважив виконувач обов’язків начальника відділу  з питань ЖКГ, інфраструктури та енергоефективності  Дмитро Балан.

Заступниця міського голови Галина Москаленко наголосила, що затвердження економічно обґрунтованих тарифів є обов’язковою умовою для відшкодування різниці в тарифах на послуги водоканалу.

«Якщо ми не затвердимо економічно обґрунтовані тарифи, то ніяких відшкодувань різниці не буде», - зауважила Галина Москаленко.

Відтак, з 1 січня 2023 року економічно обґрунтований тариф по КП «Управління ВКГ» для населення складає:

централізоване водопостачання – 41,40  грн. за 1 м. куб.,

централізоване водовідведення – 29,34 грн. за 1 м. куб.

Втім, завдяки ухваленій Програмі відшкодування різниці в тарифах на послуги з централізованого водовідведення та водопостачання  на 2023 рік, він може застосовуватися у наступних розмірах:

централізоване водопостачання – 37,20  грн. за 1 м. куб.,

централізоване водовідведення – 26,40 грн. за 1 м. куб.

Важливо, це стане можливим за умови передбачення видатків на компенсацію у міському бюджеті на 2023 рік.

Для бюджетних установ та інших споживачів тарифи з нового року встановлюють на рівні економічно обґрунтованих:

бюджетні установи: централізоване водопостачання – 41,40 грн. за 1 м. куб., централізоване водовідведення – 29,34 грн. за 1 м. куб.;

інші споживачі: централізоване водопостачання – 43,02 грн. за 1 м. куб., централізоване водовідведення – 30,48 грн. за 1 м. куб.

Нагадаємо нещодавно ми писали про те, що на торги виставили борги канівського заводу на 600 млн.грн.