Під час спільного засідання депутатських бюджетної та освітньої комісій, керівників навчальних закладів було вирішено здійснювати розподіл освітньої субвенції відповідно до кількості класів.

Про це повідомляє «Kanos» із посиланням на інформацію Канівської міської ради.

Начальник відділу освіти Надія Голда нагадала присутнім, що на сьогодні роздута освітня мережа навчальних закладів Канева призвела до того, що  освітньої субвенції, яка виділяється з держави на зарплати вчителям, не вистачає. Щоб не вносити корективи у навчальний процес серед року міською радою було ухвалено рішення про виділення додаткових коштів з бюджету міста, але за умови, що до 1 вересня освітяни проведуть заходи щодо оптимізації. Лише таким чином можна впорядкувати освітню мережу відповідно до виділеного з держави фінансування.

«Освітня субвенція з держави в цілому складає 29 млн. 717 тис. 400 грн. Нам доведеться ущільнюватися і проводити суттєве вивільнення ставок. Так, середня наповнюваність класів має складати 25 дітей. Таким чином ми вирахували, скільки у кожному навчальному закладі має бути класів, і відповідно до цього розподілятиметься фінансування на зарплати вчителям. В іншому разі коштів знову бракуватиме», - зазначила Надія Голда.

За словами начальника фінуправління Галини Карпушенко у наших навчальних закладах зайві 102 ставки.

«З міського бюджету на зарплати педагогам вже виділено 2 млн. 400 тис.грн. Ще 1,5 млн.грн. треба буде додати. Але якщо до кінця року жодних заходів щодо оптимізації проведено не буде, то ми будемо змушені вишукувати додатково 4 млн.грн.», - зауважила Галина Карпушенко.

Директор Канівської ЗОШ №3 Руслан Чалабієв погодився, що проводити скорочення потрібно, але висловив сумнів щодо обраного принципу, оскільки в результаті найбільше виграють чи програють учні.

«Кошти передусім мають ходити за дитиною, але в нас виходить навпаки, що школи, де найбільше дітей, мають скорочувати найбільше ставок», - сказав керівник та запропонував розглянути інший варіант, де поділ коштів відбуватиметься за кількістю не класів, а дітей у навчальних закладах.

Присутні розглянули таку можливість. У такому разі найбільша проблема буде в СШ №6, де дітей найменше. Постраждає і ЗОШ №1, оскільки в цьому навчальному закладі багато дітей перебуває на індивідуальному навчанні, а індивідуальний підхід до учнів з особливими потребами, у формулі не враховано.

«У нас 18 дітей перебувають на індивідуальному навчанні. Ці діти прикуті до ліжка і вчитель для них – це чи не єдине спілкування зі світом. Вони чекають його з нетерпінням, але кошти на таких вчителів не виділяються. Тому оптимальним варіантом для нас є поділ по класах», - наголосила директор ЗОШ №1 Світлана Гриб.

За словами економістів навіть ЗОШ №3 отримає в такому разі менше коштів. У виграші буде лише гімназія ім.І.Франка, яка привела свою мережу у відповідність раніше.

Також присутні обговорювали, що під скорочення потрапляють насамперед пенсіонери. Утім, докладається максимум зусиль, щоб за рахунок переведення на іншу посаду, зменшення годин, оформлення на 0,5 ставки тощо люди все ж таки залишились з роботою.  

Розглядається варіант і введення платних послуг, зокрема на групу продовженого дня, яку в новій формулі також не враховано. За словами Н.Голди, така практика вже давно існує в інших містах. Утім, канівці покищо до таких пропозицій ставляться інертно.

Зрештою, за підсумками засідання, присутні погодились, що найоптимальнішим варіантом є поділ за кількістю класів. Окрім того, депутати вирішили, що розглянуть можливість продовжити компенсувати з міського бюджету заробітну плату вчителям індивідуального навчання.

Нагадаємо нещодавно ми писали, що Руслан Чалабієв сказав Наталії Матіновій, що він не має морального права визнавати її роботу задовільною.