Північним апеляційним господарським судом підтверджено доводи прокурора щодо незаконності набуття Українською православною церквою права колективної власності на пам’ятку археології, історії національного значення – Успенський собор, що розташований в м. Каневі.

Про це повідомляє Kanos із посиланням на інформацію пресслужби Черкаської обласної прокуратури.

Північний апеляційний господарський суд залишив без задоволення апеляційну скаргу предстоятеля Української православної церкви  та залишив без змін рішення господарського суду Черкаської області, яким задоволено позов Смілянської окружної прокуратури в інтересах Міністерства культури та інформаційної політики України до виконкому Канівської міської ради, Київської митрополії Української православної церкви про усунення перешкод у здійсненні права користування і розпорядження майном, шляхом визнання незаконним та скасуванням рішення, визнання недійсним та скасування свідоцтва на право власності та повернення Успенського собору ХІІ століття, як об’єкту культурної спадщини національного значення вартістю понад 8,5 млн грн.

Наразі вживаються заходи щодо виконання рішення суду.

Нагадаємо нещодавно ми писали про те, що до 400 тис. грн можуть отримати громади на створення адаптивних спортивних клубів.