Минулого тижня з робочим візитом у Каневі побував Надзвичайний і Повноважний Посол Республіки Хорватія в Україні Томіслав Відошевич.

Про це повідомляє «Kanos» із посиланням на інформацію відділу культури виконавчого комітету Канівської міської ради.

Зокрема, в ході зустрічі із представниками міської влади посла ознайомили з соціально-економічним розвитком міста та досвідом Канева в частині співпраці з європейськими містами-партнерами. Однією із ключових тем стала суспільно-політична напруга, викликана військовою агресією Росії на сході України. Тож пан Томіслав розповів про свій досвід у миротворчій діяльності під час війни Хорватії за свою незалежність у 1991-1995 роках.

Також почесному гостю провели екскурсію історичними місцями та обговорили перспективи співпраці. Зокрема, дипломат відвідав меморіал парку Слави, Успенський собор, пам’ятник Івану Підкові та козацьку церкву Покрови Пресвятої Богородиці. Родинні зв’язки з хорватськими правителями у ХІІІ столітті простежуються у київських князів Всеволода Ольговича і його сина Святослава, яким присвячена меморіальна дошка на Успенському соборі.

Настоятель собору отець Георгій подарував послу ікону Божої Матері з підписом на звороті: «На молитвенную память Томиславу Видошевичу в день пребывания в Успенском (Юрьевском) соборе. Пусть Матерь Божия поможет Вам в трудах, пусть дружба крепнет между нашими странами и народами».

У козацькій церкві Покрови Пресвятої Богородиці посла привітав настоятель храму отець Сергій. Пан Томіслав запалив свічку за звитягу українського війська і записав у книзі для прочан: «З особливою повагою і молитвою за мир на цьому святому місці, з вірою у зміцнення традиційно дружніх відносин хорватського і українського народів».

На Чернечій горі посол разом з міським головою Ігорем Ренькасом і генеральним директором Шевченківського національного заповідника Мар’яном Піняком вшанував пам’ять Кобзаря. Пан Томіслав залишив запис у книзі вражень заповідника: «Для мене було великою честю покласти квіти і запалити свічку на місці спочинку Тараса Шевченка. У тій гармонії природної краси і незломного творчого людського духу, яким дихає цей величний комплекс, хочу висловити переконання у подальшому поглибленні дружніх відносин між хорватським і українським народами у світлі нещодавніх офіційних візитів хорватського і українського прем’єрів – пана Пленковича до України і пана Гройсмана до Хорватії».

На згадку про національну святиню Мар’ян Піняк подарував послу видання 2016-го року про Шевченківський національний заповідник за програмою «Українська книга».

У червні цього року в складі депутатів Європарламенту та глав дипломатичних місій в Україні, Томіслав Відошевич відвідав промислову зону Авдіївки Донецької області, де зустрівся з воїнами 72-ї окремої механізованої бригади. Загалом, посол всіляко підтримує український народ у його боротьбі з російською агресією, зближення законодавства України із сучасною європейською системою права і висловив сподівання на розширення партнерських зв’язків Канева з містами республік, які утворилися на теренах колишньої югославської держави.