У ніч з 21 на 22 грудня 2020 року працівниками Черкаського Управління Держекоінспекції Центрального округу спільно з водним патрулем РО ВО Управління патрульної поліції в Черкаській області, під час відпрацювання оперативної інформації, на території Кременчуцького водосховища неподалік села Пекарі Канівського району затримано браконьєра зі зброєю з оптичним прицілом та глушником, який на човні незаконно добув самку оленя Європейського.

Про це повідомляє «Kanos» із посиланням на інформацію начальника управління державного екологічного нагляду (контролю) у Черкаській області Олександра Познякова.

Затриманою особою порушено ст. ст. 12, 14, 20 Закону України «Про мисливське господарство та полювання». На місце події викликано слідчо-оперативну групу Канівського ВП ГУНП в Черкаській області. Човен, мисливському рушницю та незаконну добуту тварину вилучено працівниками поліції для проведення судово-балістичної експертизи.

Особу порушника встановлено та складено адміністративний протокол за ч. 2 ст.85 КУпАП. Сума завданих збитків складає 60000 грн. В разі, якщо під час проведення відповідних експертиз буде встановлено наявність вагітності у тварини, за кожен ембріон у незаконно добутого звіра, також будуть нараховуватись збитки.

Враховуючи завдану істотну шкоду, вирішується питання про порушення кримінального провадження за ознаками статті 249 КК України (Незаконне зайняття рибним, звіриним або іншим водним добувним промислом).

«Колись у мене один товариш казав: «Що ще потрібно людині в житті?! От що потрібно людині, яка вночі з рушницею, будучи одним із відомих приватних підприємців в м. Каневі, іде вбивати тварин? Тут відповідь для мене очевидна…  Це та ситуація, коли люди втрачають не те що совість, а просто людське обличчя», - зазначено у пості начальника управління державного екологічного нагляду (контролю) у Черкаській області Олександра Познякова.

Зображення може містити: 2 людини, люди стоять, ніч, взуття, надворі та природа

Зображення може містити: одна або кілька осіб, люди стоять, ніч, надворі та природа

Зображення може містити: надворі

Зображення може містити: одна або кілька осіб та надворі

Зображення може містити: люди грають на музичних інструментах та надворі

Зображення може містити: ніч та надворі

Зображення може містити: ніч та надворі

Нагадаємо нещодавно ми писали про те, що у лісі поблизу села Ліпляве знайшли гранату часів Другої світової війни (фото).