Новий робочий тиждень розпочався зміною погоди - до Черкащини наближаються атмосферні фронти, які принесуть грозові дощі.

Про це повідомляє Kanos із посиланням на інформацію начальника Черкаського обласного гідрометеоцентру Віталія Постриганя.

Квітень вражає погодними аномаліями: надмірним сонцем, травнево-червневими температурами, тривалим бездощовим періодом та раннім цвітінням плодових. Вперше за 60 років гідрометеорологічних спостережень на Черкащині ще із 8 квітня вода в річках прогрілася до 16°, а з 10 квітня встановився надзвичайний, 5 клас пожежної небезпеки. Причина – надходження африканського повітря у наш регіон.

На поточному тижні погода Черкащини матиме дуже нестійкий характер, оскільки головними на синоптичній карті будуть циклони, а це зниження температури повітря, коливання атмосферного тиску, грозові дощі та рвучкий вітер, що негативно позначиться на самопочутті метеозалежних людей. Тож природа у кліматичному відношенні перенесе нас із зони комфортного аномального тепла у прохолоду початку квітня.

Вже сьогодні вдень та найближчої ночі атмосферні фронти із Західної Європи зумовлять короткочасні грозові дощі та посилення вітру до 15-20 м/с.

Вдень у вівторок, 16 квітня, погода ненадовго стабілізується. Температура вночі 7-9°, вдень 17-19°.

Із середи, 17 квітня циклонічна діяльність активізується. Добре насичені вологою, температурно - контрастні циклони зумовлять «серйозні» дощі.

За три доби 17-19 квітня, на Черкащині прогнозуємо 15-30 мм, а це 1,5-3 відра дощової води на квадратний метр, які покращать зволоження верхнього шару ґрунту та знизять пожежну напругу в лісах області. Температура знизиться вночі від 7-12° до 4-9° тепла, вдень від 11-16° до 9-14° тепла.

За попередніми прогностичними розрахунками, у ніч на суботу, 20 квітня до Черкащини надійде порція арктичного холоду, існує ймовірність заморозків, то ж не поспішайте з висадкою розсади. Температура вночі 1-6º тепла, вдень 12-17º.

Нагадаємо нещодавно ми писали про те, що похолодання та опади – синоптики повідомили, як зміниться погода на Черкащині.