За матеріалами органів державного нагляду на Черкащині виявлені грубі порушення норм законодавства про охорону атмосферного повітря - це стало підставою для прокурорського реагування.

Про це повідомляє Kanos із посиланням на інформацію пресслужби Черкаської обласної прокуратури.

Наразі до господарського суду прокурори Спеціалізованої екологічної прокуратури Черкаської обласної прокуратури скерували 2 позови про стягнення з підприємств, у тому числі теплопостачальника м. Черкаси, на користь держави шкоди в сумі понад 4 млн грн.

Шкідливі викиди в атмосферне повітря, зокрема оксиду азоту, є порушенням норм Закону України «Про охорону атмосферного повітря».

За вказаним фактом вже зареєстроване кримінальне провадження за ст.241 КК України.

Довідково: санкція статті 241 КК України передбачає покарання у вигляді обмеження волі на строк до 3 років з позбавленням права обіймати певні посади чи займатися певною діяльністю на той самий строк або без такого. 

Примітка: відповідно до ст. 62 Конституції України особа вважається невинуватою у вчиненні злочину і не може бути піддана кримінальному покаранню, доки її вину не буде доведено в законному порядку і встановлено обвинувальним вироком суду.

Нагадаємо нещодавно ми писали про те, що 47-річний житель Черкащини, який мав намір збути за кордон культурні цінності, постане перед судом.