За процесуального керівництва прокурорів Черкаської окружної прокуратури до суду скеровано обвинувальний акт стосовно начальника одного з управлінь Черкаської міської ради за фактами заволодіння коштами місцевого бюджету в умовах воєнного стану, виділеними та виплаченими на службове відрядження, видачі службовою особою завідомо неправдивих офіційних документів, легалізації майна, одержаного злочинним шляхом та зберігання вогнепальної зброї, бойових припасів та вибухових пристроїв без передбаченого законом дозволу (ч. 4 ст. 191, ч. 1 ст. 209, ч. 1 ст. 263, ч. 1 ст. 366 КК України).
Про це повідомляє Kanos із посиланням на інформацію пресслужби Черкаської обласної прокуратури.
Слідством встановлено, що на початку 2023 року начальник одного з управлінь Черкаської міської ради, маючи розпорядження міського голови про направлення у службове відрядження до Федеративної Республіки Німеччина та будучи військовозобов’язаним, перетнув кордон України. При цьому він не мав наміру їхати у службове відрядження, а одразу вилетів до однієї з країн Південно-Східної Азії на відпочинок.
У подальшому, зловживаючи службовим становищем, він подав звіт про використання коштів, виданих на відрядження, в якому зазначив завідомо неправдиву інформацію про витрати.
Унаслідок таких протиправних дій посадовець заволодів коштами місцевого бюджету м. Черкаси на загальну суму майже 55 тис. грн., виділеними та виплаченими на службове відрядження в якому останній фактично не перебував. Обвинувачений легалізував їх шляхом часткового перерахування на інші банківські рахунки та здійснення оплати за товари.
Правоохоронцями у ході проведення обшуку за місцем проживання посадовця виявлено та вилучено 4 корпуси гранат, 4 підривачі до гранат, 1 пістолет з 2 магазинами, 2 глушники, 12 магазинів до автомата Калашникова, 3249 патронів та 2 автомати Калашникова.
Досудове розслідування у кримінальному провадженні здійснювали слідчі СУ ГУНП в Черкаській області спільно з СВ Черкаського РУП ГУНП в Черкаській області, оперативний супровід – УСБУ в Черкаській області.
У разі доведення вини обвинуваченому загрожує покарання у вигляді позбавлення волі на строк від п'яти до восьми років з позбавленням права обіймати певні посади чи займатися певною діяльністю на строк до трьох років.
Примітка: відповідно до ст. 62 Конституції України особа вважається невинуватою у вчиненні злочину й не може бути піддана кримінальному покаранню, доки її вину не буде доведено в законному порядку і встановлено обвинувальним вироком суду.
Нагадаємо нещодавно ми писали про те, що заступнику міського голови на Черкащині повідомили про підозру за фактом службової недбалості (фото).
Та у нас Животова більше перебуває за кордоном , чим дома. ніхто не судить її