Посадовці відділу освіти спільно із керівниками освітніх закладів розробили алгоритм дій на випадок довготривалого відсутності тепла та довготривалої відсутності електроенергії.

Про це повідомляє Kanos із посиланням на інформацію Канівської міської ради.

У разі тривалого відключення тепла внаслідок бойових дій освітній процес проходитиме у тих навчальних закладах, які опалюються котельнями з використанням альтернативних джерел енергії - у Каневі це ЗОШ №1, ЗОШ №3 і один корпус гімназії імені Івана Франка.

«Навчання в цих закладах буде проходити у дві зміни. Наприклад, зранку в ЗОШ №1 проходитимуть уроки для учнів цієї школи, а після обіду – вже для школярів ЗОШ №4 і т.д. Щодо дитсадків, то в місті альтернативними джерелами енергії опалюється лише один дитсадок «Сонечко». Там буде організовано освітній процес для тих дітей, у яких, справді, буде безвихідь - працюють усі рідні і дітей немає з ким залишити. Освітлення забезпечуватиметься за рахунок генераторів, які наявні в усіх навчальних закладах», – зауважила очільниця відділу освіти Надія Голда.

У випадку тривалого відключення лише електроенергії працюватимуть усі навчальні заклади, але освітній процес триватиме впродовж світлого часу доби, тобто починатиметься пізніше. Однак, залишається проблема з забезпеченням освітлення в укриттях.  

«У більшості школи забезпечені генераторами, але потрібно придбати генератори для дошкільних закладів. Ще очікуємо 6 зарядних станцій від міста-побратима Сонома (США), які виділили нам 20 000 євро (800 тис.грн.) на ці потреби. Також ми виділили кошти на пальне для генераторів. Окрім того, треба придбати аварійні світильники, ліхтарі, інвертори, акумулятори, світлодіодні лампи тощо для забезпечення освітлення в сховищах. Це ще близько 200 тис.грн. Тож працюємо над цим питанням», - пояснила Надія Голда.

Нагадаємо нещодавно ми  писали про те, що депутатів Канівської міськради на наступному тижні скликають на сесійне засідання.