Викладачі, керівники дитячих вокальних та музичних гуртків, студенти взяли участь у презентації книги дитячого фольклору «Грайлик» Марії Пилипчак. 

Про це повідомляє Kanos із посиланням на власну інформацію.

Днями у Каневі композиторка та етнографиня Марія Пилипчак презентувала книгу дитячого ігрового фольклору «Грайлик», видання якої стало можливим завдяки підтримці Фонду «МХП – Громаді».

В основу книги лягли майже сорокарічні експедиційні записи Марії, зроблені в різних регіонах України. Тож у виданні зібрані більше ста народних ігор-пісень, веснянок, колядок, загадок та скоромовок, які покликані допомогти дітям освоїти фольклорну та національну спадщину.

«Такі проєкти для нашої компанії та Фонду «МХП – Громаді» надзвичайно важливі. Адже культура під час війни набула нових значень та сенсів. Тож результати творчої та науково-дослідницької діяльності Марії також набувають особливого значення, особливо для дітей», - відзначив під час презентації директор департаменту корпоративної соціальної відповідальності Павло Мороз.

Натомість директорка Фонду «МХП – Громаді» Тетяна Волочай відзначила, що це саме та українськість, яку ми маємо плекати. «Під час війни ми підсилюємо реалізацію культурних проєктів, зокрема «Співаємо заради Перемоги», проводимо кінопокази, допомогли із реконструкцією входу Національного музею народної архітектури та побуту у Пирогово. Адже наразі від кожного із нас залежить результат культурної боротьби», - зауважила Тетяна та додала, що понад 1000 примірників книги надійдуть в музичні школи та дошкільні заклади в різних регіонах України, зокрема й на Черкащині.

 «Більша частина записів побачать світ вперше, багато з них – рідкісні тексти, що свідчать про високу культурну модель життя наших предків. Сьогодні важливо виховати генерацію дітей на власній етнічній традиції, зберегти її. Велику надію покладаю на нову свідому й освічену генерацію батьків, яким не байдуже наше минуле, сучасне і, головне, майбутнє. Адже смаки сучасних дітей визначатимуть рівень культури завтра», – відзначила авторка книги «Грайлик» Марія Пилипчак.

Нагадаємо нещодавно ми писали про те, що третій Президент України разом із дружиною відвідав Тарасову гору (фото).