Атлантика, продовжує працювати над «виробництвом» циклонічних вихорів. На минулому тижні наш регіон вже пережив нашестя сніжного циклону, на черзі – новий. Тож головне – спланувати свої справи на завтра, 14 грудня з урахуванням штормового прогнозу.

Про це повідомляє Kanos із посиланням на інформацію начальника Черкаського обласного гідрометеоцентру Віталія Постриганя.

Вже найближчої ночі до Черкащини наблизяться атмосферні фронти циклону балканського походження, які зумовлять значні опади у вигляді мокрого снігу та дощу, на дорогах місцями ожеледиця. Вітер посилиться до небезпечних 15-20 м/с. Температура 2º морозу - 3º тепла.

Завтра вдень погоду Черкащини формуватиме тепла частина циклону, на фоні помірного дощу температури підвищаться до 5-7° тепла, а температурний фон відповідатиме кліматичному майбутньому березня.

15 грудня, у п’ятницю, ініціативу у формуванні погоди перейме Азорський антициклон, який стабілізує атмосферні процеси, небезпечні явища припиняться. З північними вітрами до нашого регіону надійде порція прохолодного повітря і температурний фон знизиться на 2-4°. Температура впродовж доби близько 0°.

Із небезпечних явищ з’явиться ожеледиця - шар льоду чи зледенілого снігу, що відкладається на охолодженій земній поверхні внаслідок замерзання атмосферних опадів або талої води. Тому комунальним та дорожнім службам варто бути готовими застосовувати на дорогах і тротуарах протиожеледні суміші.

У суботу, 16 грудня, температурний фон знизиться до кліматичної норми: вночі 1-6° морозу,  вдень 4° морозу -1° тепла.

За сьогоднішніми оцінками, у неділю, 17 грудня, вночі 0-5° морозу, без істотних опадів. Вдень до нашого регіону надійде атмосферний фронт із заходу, який проявить себе мокрим снігом, дощем та підвищення температури до 2-3° тепла.

Нагадаємо нещодавно ми писали про те, що значні дощі, посилення вітру та підвищення температури прогнозують метеорологи цього тижня на Черкащині.