Каневу потрібна повноцінна рятувальна станція із патрулем, водолазами, медпрацівниками та влаштованістю за всіма вимогами.

Таку думку в коментарі виданню «Дніпрова зірка» висловив колишній начальник Канівської рятувальної станції, водолаз Володимир Іщенко, інформує «Kanos».

За даними журналістів, Канівська рятувальна станція припинила своє існування у 2002 році через недостатнє фінансування. Із того часу рятуванням і пошуковими роботами в Каневі займається Черкаська обласна рятувально-водолазна служба, із якою міська влада укладає договір на виконання рятувально-пошукових робіт.

Черкаська рятувально-водолазна станція знаходиться за 70 км від Канева. Аби в разі необхідності прийти на допомогу, черкаським рятувальникам знадобиться як мінімум година для того, щоб прибути по Дніпру до Канева. Зрозуміло, що потопаюча людина не протримається на поверхні води до їх прибуття. Тим часом, за 15 років, відколи була закрита Канівська рятувальна станція, за підрахунками Володимира Іщенка, в Дніпрі поблизу Канева втопилося близько 30 людей.

«Зона відповідальності Канівської рятувальної станції становила 1200 метрів водної поверхні уздовж Дніпра. Рятувальники, які чергували у човні, могли прийти на допомогу потопаючому в цій зоні за лічені хвилини й врятувати людині життя. Тепер робити це немає кому. І це притому, що Дніпро в межах Канева віднесено до водойм першого рівня небезпеки, - розповідає Володимир Іщенко та одразу ж додає: «декілька років тому в Дніпрі поблизу готельного комплексу «Княжа гора» тонули діти. Тоді випадково на місці пригоди опинився рибалка, який витягнув із води хлопчика, інша дитина загинула. Я добре пам'ятаю цей випадок, власне, як і багато інших, коли мені доводилося виносити на берег бездиханне тіло дитини, підняте з дна річки, й передавати його батькам, які не тямлять себе від горя. Багатьох цих трагедій могло б не бути, якби в Каневі працювала рятувальна станція. Так, її утримання коштує не дешево, за попередніми підрахунками на станцію із мінімальним штатом потрібно близько 150 000 грн. на сезон, але хіба врятовані життя людей не варті цих грошей?».

Саме тому, переконаний спеціаліст, Каневу потрібна повноцінна рятувальна станція із патрулем, водолазами, медпрацівниками, влаштована за всіма вимогами. 

«Ми не можемо ризикувати життям дітей, які є абсолютно беззахисними перед водною стихією. Канів стоїть над Дніпром, протяжність берега в нашому місті чи не найбільша серед райцентрів України. Для прикладу, в Смілі, через яку протікає річка Тясмин, є своя рятувальна станція. Якщо її утримання по кишені тамтешньому міському бюджету, то чому Канів не може собі дозволити належним чином організувати безпеку людей на воді? Попри те, що в нас не існує офіційних пляжів, берег Дніпра влітку ніколи не пустує. У Дніпрі купаються і дорослі, і діти, яким у разі небезпеки нікому прийти на допомогу» , - зауважує фахівець.

А поки місцеві чиновники вагаються із виділенням фінансування задля порятунку на воді пересічних канівчан, Володимир Іщенко спираючись на свій досвід, дав декілька порад, щодо відпочинку на березі Дніпра та відзначив список небезпечних місць для купання, де в різні роки траплялися трагедії й гинули люди.

Найнебезпечнішим, за словами фахівця, є місце, котре у Каневі називають дитячим пляжем, що знаходиться неподалік будинку №49 по вул. Героїв Дніпра. Тут утворюється багато вирів і підступних течій під час роботи ГЕС. Наступне місце, що його рятувальник не радить обирати для купання, - берег між першою та другою «шпорами». Тут знаходиться яма, глибина якої сягає 12 метрів. Ще одне небезпечне місце - берег водосховища поблизу колишньої будівельної бази гідроакумулюючої станції.

Також Володимир Іщенко застерігає від купання в районі приплаву «Авто-ріка» та наголошує, що стрибати у воду із приплаву особливо небезпечно.

Натомість найкращим місцем для відпочинку на воді, на думку спеціаліста, є пляж між другою і третьою «шпорами» навпроти ресторанно-готельного комплексу «Княжа гора». За останні десятиліття тут не сталося жодної лихої пригоди на воді з летальним кінцем.

А взагалі, переконує чоловік, справа і обов'язок кожного дотримуватись правил на воді: ні на мить не залишати дітей без нагляду на пляжі, постійно тримати їх у полі зору; в жодному разі не купатися після вживання алкогольних напоїв; не запливати далеко від берега, не підпливати до буйків і не купатися в незнайомих місцях.

«Ставтеся до своєї безпеки та безпеки ваших близьких з усією серйозністю, бо від цього залежить ваше життя», - резюмував рятувальник Володимир Іщенко.