За результатами апеляційного перегляду залишено в силі рішення Канівського міськрайонного суду про задоволення позовної заяви прокурора щодо визнання незаконними та скасування розпоряджень райдержадміністрації, недійсними державних актів на право власності на земельні ділянки та скасування їх державної реєстрації.

Про це повідомляє «Kanos» із посиланням на інформацію прес-служби прокуратури Черкаської області.

Предметом позовних вимог прокурора у вказаній справі є 1,5 гектари земель, наданих 3 громадянам у приватну власність для ведення особистого селянського господарства в адміністративних межах Григорівської сільської ради Канівського району на території, що передбачена для створення державного історико-культурного ландшафтного заповідника «Трахтемирів».

Прокуратурою встановлено, що в порушення вимог земельного та іншого законодавства України, незважаючи на особливий статус земель історико-культурного та природно-заповідного призначення, проект відведення спірних земельних ділянок у приватну власність не виготовлявся та не погоджувався з органами земельних ресурсів, архітектури і охорони культурної спадщини, природоохоронними й санітарно-епідеміологічними органами. Зазначене свідчило про незаконність набуття на них права власності відповідачами та, в свою чергу, порушення вимог Конституції України і речового права держави в частині встановленого законом порядку відчуження державних земель.

За поновленням державних інтересів у 2014 році з позовом до суду звернулася прокуратура, яка активно відстоювала правову позицію в судах всіх інстанцій. На цей час рішення суду щодо скасування права приватної власності на незаконно набуті земельні ділянки набрало законної сили.

Нагадаємо нещодавно ми писали про те, що у комунальну власність Канева повернули приміщення, вартістю понад 2 млн.грн.