Міжнародне гуманітарне право забороняє стріляти у військових та цивільних медиків, обстрілювати або захоплювати медичні установи чи автомобілі.

Про це повідомляє Kanos із посиланням на інформацію КНП «Обласний центр екстреної медичної допомоги та медицини катастроф Черкаської обласної ради».

Військовослужбовці РФ втрачають людську подобу: раніше у Чернігові вони стріляли на території психіатричної лікарні, у Мелітополі – обстріляли онкодиспансер, поцілили у дитячу лікарню у Харкові, у Запорізькій та Київській областях вони відкривали вогонь по бригадах швидкої допомоги. Сьогодні неподалік Херсону розстріляли та підбили авто швидкої, в якому медики перевозили пораненого. В результаті обстрілу спецавтомобіля загинули пацієнт та водій, а фельдшер – поранений. Відбувся обстріл Волноваської центральної районної лікарні градами.

«Це і є «руський мир» у всій красі. Це неприпустимо і є порушенням Женевських конвенцій. Звертаємося до наших колег: будьте обережні! 

Виражаємо співчуття рідним нашого колеги-водія швидкої допомоги Херсонщини та бажаємо якнайшвидшого одужання колезі-фельдшеру.

Молимося за життя наших колег з усієї України та наших захисників! Ми на своїй землі. Разом переможемо! З вірою в ЗСУ та в український народ», - зазначено у повідомлення Центру.

Нагадаємо нещодавно ми писали про те, що швидка допомога Черкащини працює в штатному режимі, але під час «повітряної тривоги» вона не виїжджає.