Новенькі автівки стануть на службу в 12-ти територіальних громадах Черкащини. Машини придбали у рамках програми Президента України, що спрямована на розвиток охорони здоров’я саме в сільській місцевості.
Про це повідомляє «Kanos» із посиланням на інформацію пресслужби Черкаської ОДА.
Загальна вартість цих авто – 5 млн 944 тис. грн. Вони пройшли необхідне технічне оформлення. Виїхали автівки у Жашківський, Канівський, Лисянський, Уманський, Черкаський, Чорнобаївський райони. До кінця березня ще в шести амбулаторіях будуть нові службові авто, які вже закуплені, анонсував голова ОДА.
«Я прекрасно розумію, що таке автомобіль для сімейного лікаря в сільській місцевості. Ми будуємо амбулаторії на Черкащині та поступово закуповуємо для них автомобілі. І це позитивні зрушення, які варто відмітити. Взагалі на 2021 рік у нас у пріоритеті медична галузь. Цього року ми подавали кілька проектів, які стосуються медичної галузі в рамках фінансування ДФРР. Ми сподіваємося, що ці проекти пройдуть, адже це стосується наших обласних закладів, зокрема, обласної лікарні і кардіоцентру», - зауважив Олександр Скічко.
У цілому завдяки програмі підтримки розвитку медицини на селі в області збудували 17 нових амбулаторій, у 5 лікарнях відбувся капітальний ремонт, закупили 55 нових авто. У селах Черкащини почали активно застосовувати телемедицину.
«Поки що для нас передача таких машин – подія. А хотілося б, щоб це була норма. І всі територіальні громади, до найменших, мали хороші сучасні якісні авто. Адже йдеться про порятунок життів, коли важлива кожна секунда. Про комфорт лікарів, які працюють по 18 годин на добу. Наші лікарі, як і військові, – на передовій боротьби. Одні захищають цілісність держави на фронті. А інші – життя і здоров’я українців від хвороб та пандемій всередині держави, працюючи нон-стоп і не жаліючи себе. Завдання влади – створити всі умови для вашої праці, шановні медпрацівники», - резюмував очільник ОДА.
«У нас амбулаторія добре оснащена, але автомобіля не вистачало. Адже в роботі лікаря є й виклики додому. Особливо актуально нині, в пандемію, коли потрібно виїжджати до ковідних хворих чи до людей з пневмонією», - відзначила директорка Канівського центру первинної медико-санітарної допомоги Наталія Горьова.
Нагадаємо нещодавно ми писали про те, що очільник Черкаської ОДА відвідав Бобрицьку ОТГ (фото).
Щось не похоже на швидку допомогу, і це в той час коли держава на гранні, вони заказали собі жоповозки. Ймовірно з газовщиків приклад взяли. Тільки пожехникам дісно спеціалізовані автівки дали.
А де обіцяна тачка для мартинівського сімейного? Забули.