Рішення «Про встановлення тарифів на послугу з управління побутовими відходами для населення» ухвалили члени виконавчого комітету під час засідання 24 квітня.

Про це повідомляє Kanos із посиланням на інформацію Канівської міської ради.

Відповідне рішення неодноразово виносилося на розгляд виконавчого комітету під час засідань 24 січня та 21 лютого. Тоді директор КП «ЖЕК» детально пояснював причини підвищення вартості складових тарифу .

«Ціна на паливо зросла на 90%, газ – на  60%, мастильні матеріали – більш, ніж на 50%. Зросли прожитковий мінімум та мінімальна зарплата. Усі ці складові закладені у тариф, який є економічно обґрунтованим і який ми змушені переглядати», – відзначив Андрій Шацьких.

Вже під час позачергового засідання сесії міськради, 19 квітня, він представив проект рішення «Про затвердження Програми відшкодування різниці в тарифах на послуги з управління відходами в 2024 році». Відповідно до нього передбачалося виділення з міського бюджету 1 млн. 9 тис. грн. для компенсації різниці в тарифах для населення. Однак депутати не підтримали проєкт рішення, аргументуючи це недоцільністю використання коштів на компенсацію різниці в тарифах та пріоритетним фінансування потреб ЗСУ.

Відтак, члени виконавчого комітету повернулися до розгляду рішення «Про встановлення тарифів на послугу з управління побутовими відходами для населення»  24 квітня.

«Майже 77% населення Канівської МТГ – це пільговики, які отримують пільги і субсидії від держави за комунальні послуги, в тому числі і за послуги з управління побутовими відходами», – зауважив Андрій Шацьких.

Своєю чергою заступниця міського голови Галина Москаленко наголосила, що у міському бюджеті наразі немає коштів для і компенсації різниці у тарифах для населення.

«У міському бюджеті немає коштів для компенсації різниці у тарифі для населення. Однак з огляду на цифри, які озвучив Андрій Шацьких, реально сплачувати за новим тарифом доведеться лише 22% канівців, адже інші мають пільги та субсидії. В середньому тариф зросте на 5 гривень з особи для жителів багатоповерхівок,  на 3 гривні – для жителів приватного сектору та на 70 копійок – для жителів сіл», – підкреслила Галина Москаленко.

Відповідно до ухваленого рішення з 01.05.2024 року встановлено наступні тарифи на послугу з управління побутовими відходами для населення (індивідуальних споживачів – фізичних осіб):

Місячна плата за послугу з управління побутовими відходами від багатоквартирних будинків на одного мешканця (контейнерна система) з ПДВ   – 40,18 грн

Місячна плата за послугу з управління побутовими відходами від приватного сектору на одного мешканця (контейнерна система) з ПДВ   – 40,18 грн

Місячна плата за послугу з управління побутовими відходами від будинків приватного сектору на одного мешканця (безконтейнерна система) з ПДВ   – 34,51 грн

Місячна плата за послугу з управління побутовими відходами від будинків приватного сектору на одного мешканця, які знаходяться на території сіл Канівської міської територіальної громади (контейнерна система) з ПДВ – 24,31 грн.

Нагадаємо нещодавно ми писали про те, що на місці «аварійної» ялинки на Соборній площі висадили блакитну  (фото).