Наразі температурний фон на 6-8º «жаркіше» клімату, вдень аномальні 35-36º, поверхня грунту розпеклася до 60-65º. Температура води в Дніпрі вже вранці - 27º.

Про це повідомляє Kanos із посиланням на інформацію начальника Черкаського обласного гідрометеоцентру Віталія Постриганя.

За такої погоди посилилося забруднення атмосферного повітря викидами підприємств та автотранспорту, утримується надзвичайна пожежна небезпека в лісах та на полях області.

Тривала відсутність дощів на фоні високих температур у супроводі інтенсивних суховіїв сприяє швидкому висиханню ґрунту.

За такої ситуації, рослини в денні години втрачають тургор, який не підлягає відновленню і в нічні години. Це значить, якщо погодна ситуація не зміниться, рослини передчасно «зістаряться», що загрожує втратою врожаю. На площах з дефіцитом опадів з початку травня, в першу чергу на Смілянщині, можливий початок ґрунтової засухи. На решті території області ситуація погіршується, але не критично.

Поки є волога в ґрунті – рослинність вегетує. Найбільш несприятлива ситуація складається для бульбокоренеплодів, оскільки ґрунт був розпечений ще з початку червня, а зараз подекуди до півметра сухий. Не щастить і кукурудзі, соняшнику, гречці у яких настав критичний період розвитку до вологи. Проте, на рідкість сприятливою для останніх років є погода для перших жнив. Зерно сухе, а врожай сформувався рекордний.

У найближчі три доби спека трішки спаде, температура вдень 24-29º, вночі 13-18º. На жаль, без опадів.

За попередніми прогностичними розрахунками, у понеділок, 8 липня, стартує другий період надмірної спеки.

Нагадаємо нещодавно ми писали про те, що вже завтра вдень атмосферний фронт перетне Черкащину і до нашого регіону почне надходити більш прохолодне повітря.