Днями Канів відвідала делегація від компанії НЕФКО на чолі з директором Представництва НЕФКО в Україні, головним інвестиційним радником Юлією Шевчук для підведення підсумків у реалізації проєкту «Підвищення енергоефективності в місті Канів» у рамках програми кредитування НЕФКО «Енергозбереження».

Про це повідомляє «Kanos» із посиланням на інформацію Канівської міської ради.

У Канівській міській раді відбулась зустріч з міським головою Ігорем Ренькасом та начальником управління економічного розвитку Оленою Жорновою. В ході засідання було обговорено завершення робіт з повної термомодернізації спеціалізованої школи І-ІІІ ступенів №6 з поглибленим вивченням іноземних мов та закладу дошкільної освіти (ясла-садок) №6 «Теремок», що профінансовано за рахунок залучених коштів Північно Екологічної Фінансової Корпорації НЕФКО та Ініціативи з енергоефективності Норвегія-Україна (NUEE).

Проєкт також було підтримано зі сторони ПРООН, із коштів місцевого бюджету, депутатського фонду та спонсорських ініціатив, що дозволило покращити умови всередині навчальних закладів та оновити вигляд шкільного стадіону. Загальний бюджет проєкту становить 25,95 млн гривень, зокрема 200 тис. євро – вперше було профінансовано з гранту від Ініціативи з енергоефективності Норвегія-Україна (NUEE).

Основною метою було підвищення енергоефективності будівель з осучасненням зовнішнього вигляду навчальних закладів спрямоване на забезпечення комфортних умов перебування у школі та дитячому садку.

«Сьогодні спеціалізована школа №6 та дошкільний заклад «Теремок» демонструють приклад наявності усіх належних умов для приємного навчання та роботи. Дотримуючись європейських стандартів енергоефективності ми, завдяки підтримці усіх сторін, змогли забезпечити комфортні умови перебування наших дітей у цих закладах», – зазначив Ігор Ренькас.

Задля досягнення поставлених цілей було виконано теплоізоляцію стін, замінено дах у дитячому садку та встановлено гідроізоляцію даху у будівлі школи з одночасним утепленням, замінено вікна та двері, огорожу. У будівлі школи замінили систему опалення, впровадили вентиляцію та регулювання температури: якщо раніше у приміщеннях учням важко було навчатися через холод та сирість, тепер діти можуть зосередитися на навчальному процесі. Завдяки індивідуальним теплопунктам температура регулюється залежно від зовнішнього середовища та становить близько 20 градусів за Цельсієм на постійній основі. Близько 900 відвідувачів, з яких 500 дітей, тепер можуть насолоджуватися комфортними умовами перебування у закладах.

Слід зазначити, що Канівська громада вже встигла отримати позитивний економічний ефект від реалізації даного проєкту, оскільки тільки за випробувальний період було зекономлено 220 Гкал тепла, а це становить 660 тис. гривень.

Нагадаємо нещодавно ми писали про те, що на Черкащині виявили факт завищення тарифів на теплову енергію.