Сьогодні, 23 серпня, в Україні відзначають одне з найбільших державних свят – День Державного прапора України.

Про це повідомляє Kanos із посиланням на інформацію Канівської міської ради.

Зранку канівці, родини полеглих у війні Героїв, представники виконавчого комітету, депутати, духовенство, військослужбовці, члени громадських організацій хвилиною мовчання вшанували пам'ять всіх воїнів, які загинули обороняючи рідну Україну. Присутні поклали квіти до пам’ятного знаку Захисникам Вітчизни. Святково замайорів синьо-жовтий стяг, який під мелодію Державного Гімну підняли члени спілки ГО «Нескорені» – старший прапорщик Володимир Яблонський та солдат Антон Моргунов.

«Синьо-жовтий стяг, який завжди буде асоціюватися з боротьбою за нашу незалежність, за нашу волю, за наше право жити на своїй землі. В цій битві ми багато здобуваємо, але й втрачаємо, на жаль, неймовірно багато», – наголосила ведуча Заходу Оксана Кириченко.

Потому священнослужителі Сергій Нікітін та Володимир Червонніков провели літію та помолилися за усіх, хто нині боронить Україну.

Згодом до присутніх звернулася секретарка Канівської міської ради Оксана П’яткова, яка підкреслила роль державного символу та висловила подяку усім борцям за незалежність України, та від імені міського голови Ігоря Ренькаса вручила родинам загиблих Героїв почесні відзнаки «За заслуги перед містом Канів».

Відповідні відзнаки посмертно присвоєно ще дванадцятьом полеглим на війні Героям з Канівської громади, а саме: Сергію Петренку, Вячеславу Довженку, Євгенію Калініченку, Дмитру Каціману, Бориславу Каптуру, Євгенію Тригубенку, Олександру Харитончуку, Олександру Запотоцькому, Руслану Анісімову, Олександру Погребняку, Максиму Гайдаю, Івану Кутовому. Отець Сергій Нікітін своєю чергою відзначив присутніх на заході військових та громадських діячів медалями «За жертовність і любов до України».

На завершення заходу ведуча Оксана Кириченко запросила родини загиблих Героїв залишити свої підписи на синьо-жовтому прапорі, де вже є підписи військових, волонтерів та інших людей, які з першого дня повномасштабного вторгнення доклали зусиль у боротьбі проти агресора. Цю акцію започаткували ГО» «Разом» та відділ культури виконавчого комітету Канівської міської ради. У подальшому прапор буде зберігатися у міській раді. Наостанок  артисти міського будинку культури виконали композицію «Мої предки» з репертуару сестер Тельнюк.

Нагадаємо нещодавно ми писали про те, що відзнаку «За оборону України» від Президента отримав військовий із Канівської громади (фото).