Рішення про будівництво Канівської ГАЕС прийняте ще на 27-у з’їзді КПРС. Тобто уряд Яценюка підтримує рішення 27-го з’їзду КПРС.
Про це в коментарі Громадському радіо розповів журналіст, громадський активіст та автор ініціативи «Село-музей «Бучак» Дмитро Іванов, наводячи власні аргументи проти будівництва ГАЕС, інформує «Kanos».
За словами Іванова, ГАЕС (гідроакумулюча електростанція) — застаріла, дорога і витратна технологія. Європейський інвестиційний банк оцінив будівництво КГАЕС у 1,2 млрд євро, що є безпрецедентною цифрою і дає очевидні можливості для безконтрольного розбазарювання коштів, переконаний він.
«Для будівництва Канівської ГАЕС кошти шукають у закордонних інвесторів. Документи щодо цього розглядають зараз «Європейський інвестиційний банк», «Європейський банк реконструкції та розвитку» та низка інших банків. Сума, яка заявлена з боку «Укргідроенерго», складає 400 мільйонів євро. Загальна вартість проекту 1 мільярд 200 мільйонів євро. Це є неймовірна сума. Але головним аргументом на користь будівництва називають всього лише компенсацію пікових потужностей, які виникають в різні години доби. Проте по логіці, це все одно, що ми б зараз отримали мільярдну інвестицію на будівництво заводу з виробництва автомобілів «Побєда», - не без емоцій коментує Іванов.
Тим більше, що за словами журналіста, в світі компенсація потужностей існує всюди, але її вирішують сучасними методами. Хтось створює невеликі генеруючі потужності, хтось впроваджує сонячну або вітроенергетику, але наразі нікому не йде в голову будувати ГАЕС, переконує активіст.
Нагадаємо, вчора навпроти готелю «Хілтон» (бульв. Т. Шевченка, 30, м. Київ), в ході проведення Українського енергетичного форуму Адама Сміта, активісти політичної партії Народний Рух України провели акцію проти будівництва Канівської ГАЕС.