23 вересня, у рамках відзначення 25-ї річниці Незалежності України, у Пекіні відбулось урочисте відкриття музею-галереї Тараса Шевченка та першої виставки в цьому музеї під гаслом «Безсмертна слава – данина Тарасу Шевченку».

Про це йдеться у повідомленні на офіційній сторінці у Facebook Посольства України в Китаї, пише «Kanos».

Як зазначається у повідомленні, в експозиції представлені гравюри славетного Кобзаря, люб’язно надані музеєм Тараса Шевченка у Києві, а також твори китайських митців на тему життя і творчості Шевченка.

Зазначений культурно-мистецький майданчик відкрито на базі меморіального комплексу видатного китайського митця Лі Кежаня, ім’я якого відоме далеко за межами країни.

Звертаючись до учасників заходу, посол України в КНР Олег Дьомін зазначив, що відкриття музею Великого Українця в Китаї свідчить про щирий взаємний інтерес наших народів до культури одне одного та наголосив на особливому значенні цього проекту, як важливої складової культурної дипломатії між Україною і Китаєм, зокрема у рамках ініціативи «Один пояс, один шлях».

В свою чергу директор галереї «Лі Кежань» підкреслив, що постать Тараса Шевченка є знаковою, адже й через століття він продовжує об’єднувати митців з різних куточків світу, слугуючи музою та джерелом натхнення для творчих пошуків.

Відзначимо, що організаторами заходу виступило Посольство України в Китайській Народній Республіці, Національна академія образотворчого мистецтва і архітектури - НАОМА, галерея «Лі Кежань» та Китайська академія каліграфії і живопису.