На початку чергового засідання сесії Канівської міської ради у четвер, 24 жовтня депутати заслухали інформацію директора КП «Управління ВКГ» Олексія Березового про стан питної води в Каневі.
Про це повідомляє Kanos із посиланням на інформацію Канівської міської ради.
Керівник повідомив, що аналізи води проводяться двічі на добу.
«Щодня робимо забір води в 7 точках водопровідних мереж, а також зі свердловин і насосних станцій. На підприємстві працює власна лабораторія. Також відправляємо воду в Черкаську лабораторію. Усе завжди в межах норми. Відхилень немає. Вода у Каневі придатна для пиття.
Окрім того, відповідно до графіку, регулярно проводимо промивку та дезінфекцію водопровідних мереж. Проте труби старі. При кожному відключенні насосів ржавий осад і каламуть, яка в них є, піднімається нагору. Тому і маємо нарікання на стан води.
Так, наприклад, комунальне підприємство теплових мереж має цілих півроку (коли немає опалювального сезону), щоб чистити теплові мережі. Ми ж працюємо 24 години на добу 7 днів на тиждень. Тому вихід – лише оновлювати водопровідні мережі, що ми й робимо поступово в межах своїх можливостей. Так, цього року за кошти підприємства замінили 850 метрів водопровідних мереж у мікрорайоні Костянець, де були серйозні проблеми з водопостачанням.
До слова, протяжність наших мереж складає 100 км. Також можна встановлювати фільтри для очистки води на будинках. Але це також додаткові кошти», - наголосив директор «водоканалу».
Відтак, якщо депутати погодять інвестиційну програму комунального підприємство «Управління ВКГ» підприємство матиме змогу у 2025 році придбати резервні насоси для артсвердловин у кількості 4 шт., замінити аварійне насосне обладнання для КНС у кількості 2 шт. та провести заміну аварійних водопровідних мереж, а це - близько 530 метрів, тощо. Ці заходи безпосередньо вплинуть і на стан питної води в Каневі.
Нагадаємо нещодавно ми писали про те, що посадовці повідомили, як працюватимуть заклади освіти Канівської громади у випадку довготривалого блекауту.