42,2% від валового збору за утримання торгівельних місць на канівському ринку становить виплата заробітної плати трудовому колективу КП «Міський ринок».

Про це повідомляє «Kanos» із посиланням на опубліковані до чергового сесійного засідання проекти рішень Канівської міської ради.

Зокрема, з відповідними цифрами можна ознайомитися у звіті директора КП «Міський ринок» Володимира Малінського, що має назву «Про стан фінансово-господарської діяльності підприємства».

У відповідному документі зазначено, що 42,2% від валового збору за утримання торгівельних місць, а це понад півмільйона на рік (548 176 гривень у рік), доводиться витрачати на заробітні плати працівників.

Наразі ж сам колектив КП «Міський ринок» налічує 16 осіб, а середньомісячна заробітна плата його працівників складає 2 285 гривень.

Нижче, пропонуємо до Вашої уваги повний текст вище згаданого звіту. Наголошуємо, що стилістика, орфографія та граматика тексту з офіційного звіту директора КП збережені авторські.

 

ЗВІТ

директора  КП «Міський ринок Канівської міської ради» Малінського В.О.

«Про стан фінансово-господарської діяльності підприємства»

 

КП «МР» створене для організації оптового та роздрібного продажу сільхозпродуктів, продовольчих товарів, птиці, тварин, кормів, надання послуг.

В колективі працює 16 чоловік, середньомісячна зарплата складає 2 285 тис. грн і  становить  548 176 тис. в рік – це 42,2 % від валового збору за утримання торгівельних місць. Територія ринку займає площу  21 342 м2  яку утримують в належному стані 7 прибиральників. Приринкова   8 390 м2 , яка також прибирається.

Виконуючи вимоги правил торгівлі дирекція намагається оптимально використовувати територію ринку за рахунок збільшення торгових мість. Так, тільки по ринку біля автовокзалу торгова площа в 2016 році збільшилася на 600 м2 ,що дало додатковий збір коштів за утримання в сумі 10 200 грн. в місяць. 

За останні роки дирекцією ринку:

- біля туалету встановлено умивальник з проточною водою та налагоджено відкачку фікалій; 

- установлено павільйон розміром 6,5*12 м  для торгівлі свіжою рибою, який оборудований спеціальними столами; 

- проведено до цієї споруди воду та установлено два рукомийника; 

- споруджено сучасний туалет для жінок; 

- господарським способом підведено 350 м водопроводу O 90 мм до ринку; 

- на вимоги правил пожежної безпеки установлено пожежний гідрант; 

- завершуються роботи по будівництву нового туалета, який до 01.09.2016 року розпочне функціонувати;

- установлена система оповіщення;

- силами дирекції обладнано приміщення під офіс;

- на виділеній земельній ділянці, створено сектор для торгівлі свійськими тваринами та птицею; 

- благоустроєно(забетоновано) 120 м2 тереторії ринку;

- встановлено велопарковку, 100 м забору, двоє нових воріт;

- виконано багато інших ремонтних робіт.

В своїй роботі дирекція ринку намагається максимально використовувати, всі можливості по економії коштів. Так частичне сортування сміттевих відходів дало можливість зменшити їх вивіз на третину, та з економити до 10 тис. грн. в рік. В порівнянні з 2011 роком вивіз сміття зменшився в 2 рази. З липня місяця цього року вивіз сміття знову зменшено на 6%.

За рахунок проведеної детальної ревізії електромереж ринку, заміни устарівших електропроводів, контактних сполучень, постійного контролю за лічильниками споживачів витрати електроенергії зменшилося  на 4%.

Господарським способом частково виготовляються мітли, лопати для прибирання снігу, держаки, пристосування для вивозу снігу.

Використання після реставрації бувших у вживаня 5 дверей, 2-х унітазів, самостійне виготовлення 6-ти вікон, 6-ти дверних коробок, 550 м деревяної планки, інших деревяних конструкцій на будівництві громадського туалету, дало змогу з економити понад 10 тис. грн. Виконання монтажних, бетоних, облицювальних, сантехнічних, електротехнічних робіт госпоарським способом зменшило кошторисну вартість туалета понад 60 тис. грн.

Незважаючи на постійне  збільшення цін на послуги(вивіз сміття, воду, електроенергію), матеріали, збільшення мінімальної заробітної плати, дирекція ринку утримує фінансово-господарський стан на належному рівні.

Так за остані два роки (2014, 2015) за результатами загальнодержавного статистичного ранжування субєктів господарування КП «Міський ринок Канівської міської ради» займає 1-ше золоте місце в Черкаській області, та в 30 кращих серед всих комунальних підприємств України.

Завдяки правильно організованій фінансово-господарській діяльності підприємство останіх 5 років немає заборгованості по сплаті податків всих видів, заробітній платі, світлу, воді, наданю комунальних послуг та інше.

Довгий час проблемами для ринків було відсутність планової документації. В даний час всі три ринки мають паспорта привязки тимчасових споруд, які  розроблені відповідно до наказу мінрегіону №244 від 21.11.2011 року, затверджені архітектурою та рішеннями  виконкому Канівської міської ради, що і є необхідним документом для функціонування ринку.

Законність планової документації підтверджено рішенням судів 4-х інстанцій, аж до вищого адміністративного суду України, де на звернення Черкаської інспекції архбудконтролю КП «Міський ринок» отримав позитивний результат, чим скасовано штраф в сумі 180 тис. грн.

В  роботі підприємства є і недоліки. Це ще відсутність належних умов для торгівлі молоком, його реалізація в пластикових пляшках. З метою усунення  зазаначених недоліків планується (2017) спорудження  павільйону для торгівлі  молочними продуктами, де будуть витрамані всі вимоги ветеринарної-санітарної служби.

Проблемним є питання  водовідведення атмосферних опадів. ПО причині неправильно спланованої асфальтної поверхності території ринку під час опадів виникають калюжі, які створюють проблеми для руху громадян. В даний час і використвовуються спеціально виготовлені трапи.

Після завершення будівництва молочного павільйону дирекція ринку планує зробити водовідведення.

Усвідомлюючи важливість поставлених задач підприємство робить все для покращення діяльності ринку, створення належних умов для торгівлі.

Проблем, ще багато, вирішенню яких і буде основною задачею КП «Міський ринок» в найближчий час.

Директор КП «Міський ринок Канівської міської ради»                                                                            В.О. Малінський