У міському будинку культури у вівторок, 17 грудня відбулася зустріч представників місцевої влади та батьків і колективів дитячих садків міста щодо реорганізації закладів дошкільної освіти.

Про це повідомляє Kanos із посиланням на інформацію Канівської міської ради.

Під час сесії Канівської міської ради 28 листопада депутати заслухали звернення від батьківського комітету та колективу дитсадка «Дударик» щодо можливого закриття дошкільного закладу. Тоді було ухвалено рішення зібрати з цього питання окрему зустріч, яку, власне, й призначили на 17 грудня.

У заході взяли участь: Канівський міський голова Ігор Ренькас, секретар міської ради Оксана П’яткова, заступниця міського голови Тетяна Жівотова, начальниця відділу освіти Надія Голда, начальниця управління фінансів Галина Карпушенко, депутатки Тетяна Ренькас, Олена Воюцька, а також батьки та колективи дошкільних закладів. Всього - понад 200 осіб.  

Фото без опису

Насамперед присутні заслухали очільницю відділу освіти Надію Голду, яка ознайомила присутніх із статистичними даними щодо кількості працівників та дітей (за списками та скільки реально відвідують заклади) по кожному дитячому садку, вартості комунальних послуг, стану та потреб самих дитсадків тощо.

«У Канівській громаді працює 9 дошкільних закладів (8 у Каневі і 1 в Межирічі). Однак, 4 з них – малокомплектні і утримувати їх складно. Значно скоротилася кількість дітей з початком повномасштабної війни. Коштів на все не вистачає. Відтак, ми просто виживаємо. Роками не проводяться капітальні ремонти – водопостачання і водовідведення, тепломережі, електричні мережі. Не закуповуємо десятиліттями постіль, матраци, подушки, іграшки. Усе це лягає на батьків. З початком повномасштабної війни витрати збільшилися у зв’язку з облаштуванням укриттів та їх утриманням. Це все кошти бюджету - наші кошти», - наголосила Надія Голда.

Фото без опису

Варто зазначити, що, на відміну від шкіл, дитячі садки повністю на утриманні саме бюджету громади. Тому було ухвалено рішення детально вивчити питання і разом шукати якогось вирішення.

«Ми розуміли на що йдемо, що буде багато негативу, але як керівник я зобов’язана була порушити це питання і доповісти засновнику (а це Канівська міська рада) про стан справ в громаді. Ми розглядали різні варіанти. Навіть можливість конкретної групи разом з вихователем та нянею перевести до іншого закладу, аби максимально мінімізувати стрес для дітей та зберегти робочі місця для працівників», - пояснила очільнция відділу освіти.

Але рішення щодо подальшої долі дитячих садків – за депутатським корпусом. Тільки Канівська міська рада як засновник має право закривати чи реорганізовувати заклади.

Батьки в свою чергу запитували як у разі ухвалення такого рішення добиратися до іншого садка, адже відстані чималі, а автобуси зранку переповнені. Також нарікали матері, що більшість депутатів, від голосу яких і залежить подальша доля дошкільних закладів Канева, сьогоднішню зустріч проігнорували. Запитували батьки про ремонти в дитсадках та їх забезпечення тощо.

Фото без опису

«Наші рідні воюють там не задля того, щоб ми воювали тут», - наголошували представники батьківських комітетів.  

Слово взяв Канівський міський голова Ігор Ренькас.

«Як міський голова я повинен враховувати фінансову ситуацію в громаді, але насамперед маю дбати і про людей. Це питання складне, багато різних обставин і нюансів. Наприклад, в «Дударику» з відвідуванням справи не найгірші, але саме приміщення маленьке, пристосоване під дитсадок. Я розумію, що ви так звикли, дітям тепло, затишно. Вони там як в рукавичці. Однак, в порівнянні з іншими закладами, тим же «Садко», то умови там набагато кращі. І як це вирішувати - треба думати. Тому зараз, під час воєнного стану в країні, особисто я за рішення щодо закриття дитячих садків не голосуватиму. Але про стан справ в освіті та про вашу думку щодо цього депутатам доповім».

Фото без опису

Зрештою, всі бажаючі мами вихованців дитсадків брали слово та навперебій розхвалювали кожна свій заклад. «У «Віночку» ви відчуєте себе як вдома, а це, повірте, дуже особливе відчуття для людей, які втратили рідний дім», «в «Садко» ставляться до дітей як до своїх рідних», «в «Дударику» усі працівники знають кожну дитину».

Виступила з цього приводу і начальниця фінансового управління Галина Карпушенко.

«Скільки я тут працюю (а це 24 роки), стільки й порушується питання про оптимізацію навчальних закладів – то шкіл, то дитсадків, але досі жодного не закрили і зараз не закриємо. Однак, кошти міського бюджету треба рахувати як свій сімейний бюджет. Наш бюджет складає 310 млн.грн. Для порівняння у Черкасах – 4 млрд. 200 млн. грн. З таким бюджетом ми не можемо нічого будувати чи капітально ремонтувати. Грошей на це просто немає. Тому порушувати і  говорити про ці проблеми треба і думати про майбутнє треба», - підсумувала Галина Карпушенко.

Нагадаємо нещодавно ми  писали про те, що «Управління ВКГ» планує змінити тарифи на послуги для споживачів.