Мова йде про ініціативи «Сексуальна освіта дітей та підлітків», «Облаштування молодіжного простору» та «Велика Спортивна Мрія», що їх реалізували відповідно команди молоді із Канева, Грищинців та Литвинця.
Про це повідомляє Kanos із посиланням на інформацію пресслужби Миронівської птахофабрики.
Проєкт «Молодь – громаді» впроваджується Благодійним фондом «МХП-Громаді» за підтримки проєкту ПРООН «Підтримка громадянського суспільства та молоді» та фінансування Міністерства закордонних справ Данії. Загалом у межах нього втілено 20 ідей у Черкаській, Львівській, Київській та Вінницькій областях. На реалізацію кожної було виідено грант у розмірі 40 тис. грн. Результати ж своїх проєктів команди презентували на підсумковому Молодіжному форумі, що відбувся 10 листопада в Черкасах.
«Зміни в регіонах не відбуваються самі собою. Їх реалізують люди: активісти, держслужбовці, вчителі, молодь та ін. Зважаючи, що Україна сьогодні проходить етап дорослішання суспільства, важливо виховувати сучасну молодь уже зараз. Це означає навчати вмінням брати на себе відповідальність, розуміти запити й результати від будь-якої діяльності, бачити можливості та інструменти для втілення ідей, а не жити за принципом «краще гірша, але стабільність», – пояснює Тетяна Волочай, директорка Благодійного фонду «МХП-Громаді».
Сучасні підлітки – 14-17 років – уже за кілька років відбудовуватимуть Україну. Тому сьогодні важливо продемонструвати їм шлях, за допомогою якого вони зможуть розвиватися самі, розвивати свої населені пункти, власні бізнеси й в цілому державу.
Відтак у результаті співпраці благодійників з’явився проєкт «Молодь — громаді».
«Молоді люди 14-35 років відіграють надзвичайно важливу роль у відбудові України, формуванні національної ідентичності та розвитку громадянського суспільства. Саме тому Програма розвитку ООН в Україні вважає молодь агентами змін сучасності. Оскільки Благодійний фонд «МХП-Громаді» підтримує молодіжні ініціативи та сприяє розвитку волонтерської діяльності й в невеликих містах і селах, ми зрозуміли, що фокус і пріоритети в нашій роботі спільні. Бачимо, що підсилення з нашого боку молодіжного проактивного ком’юніті у громадах здатне вселити віру молодих людей в те, що кожен із них може змінювати країну вже зараз, генеруючи ідеї та об’єднуючи навколо цього свою спільноту», - розповідає Софія Пишнєва, аналітикиня з питань розвитку молоді ПРООН в Україні.
Суть проєкту була в тому, щоб спочатку навчити 20 команд підлітків проєктному менеджменту, комунікації та пітчингу проєктних заявок. Тож улітку 100 учасників проєкту мали кількаденні тренінги з провідними експертами, які пояснювали, як формувати ідею, писати заявку, організовувати команду, залучати місцеву владу, звітувати тощо.
Також під час навчання молодь провела опитування 2411 жителів/жительок своїх містечок та сіл, а також проінтерв’ювала 69 керівників/керівниць громад та відповідальних осіб за реалізацію молодіжної політики.
На основі цих висновків хлопці та дівчата визначили основні проблеми в своїй громаді та запропонували шляхи для їхнього розв’язання через власні проєкти. 20 з них підтримали Благодійний фонд «МХП-Громаді» та проєкт ПРООН «Підтримка громадянського суспільства та молоді».
У результаті невеликі громади отримали сучасні молодіжні хаби, де молодь влаштовує покази кінофільмів, творчі вечори й обговорення книг; креативні спортивні й шахові майданчики, зони відпочинку, мобільні кінозали й тренінги.
Серед сучасних агентів змін і команда підлітків із Канева. У своїй громаді вони реалізували проєкт «Сексуальна освіта для дітей та підлітків».
«Реалізувати проєкт нам допомагали представники Фонду, міська рада, директори шкіл. Як виявилося у процесі опитування, у нашій громаді підлітки не досить обізнані у питанні сексуальної освіти. Ми запросили лекторку Лізу з Києва. Зібрали своїх однолітків з 10-11 класів усіх закладів загальної середньої освіти міста. Впродовж трьох тренінгів вона нам розповідала про ВІЛ, ментальне здоров’я та особисті кордони. Одноліткам дуже сподобалося це навчання. Тому навіть після завершення проєкту ми плануємо продовжити цю тему. Збираємося організувати тренінги про репродуктивне здоров’я підлітків для учнів 8-9 класів. Ми дуже задоволені тим, що нам вдалося зробити», – поділилася враженнями представниця команди Анастасія Хоменко.
Нагадаємо нещодавно ми писали про те, що Therapy room «Сила вібрації» відкрили у Канівському міському центрі соціальних служб (фото).
Ну, прямо приємно дивитись, як “Сексуальна освіта дітей та підлітків” радує дітей, особливо дівчаток! Ця ваша Терапі Рум так пробуджує у підлітків тягу до певної ВІБРАЦІЇ, що за демографію в країні можна не переживати. Аде, слава Богу, що хоч до ЛГБТ поки що не дійшло.
ДЛЯ МИХТОДИ !!!!! Наразі часи СССР минули ….де не було сексу та сексуальної освіти !!!! Чи ви застряли в часі !!!! Уважно прочитайте суть інформації і хто саме проводив такі лекції ……