У реаліях воєнного сьогодення, голосні вибухи салютів чи петард можуть мати тяжкі наслідки фізичного і психологічного характеру, особливо для людей літнього віку, дітей, тимчасово переміщених осіб із зон активних бойових дій та військовослужбовців. До того ж в Україні на законодавчому рівні під час воєнного стану заборонено використовувати феєрверки, салюти та петарди.

Про це повідомляє Kanos із посиланням на інформацію Канівської міської ради.

У межах території Канівської громади відповідно до рішення міської ради «Про заборону використання піротехнічних виробів побутового призначення на території Канівської міської територіальної громади» продовжує діяти заборона на використання піротехнічних виробів суб’єктами господарювання, які здійснюють діяльність у сфері ресторанного господарства, громадського харчування, розважальних закладів, об’єктів соціально-культурного, побутового, торговельного та іншого призначення, а також іншим юридичним і фізичним особам.  Вказаним у рішенні суб’єктам також необхідно буде проводити попереджувальну роботу з відвідувачами щодо недопущення застосування ними піротехнічних виробів.

Міська влада застерігає: використання петард, салютних установок чи іншої піротехніки не тільки заборонено, а й може заподіяти серйозну шкоду здоров’ю і навіть призвести до каліцтва. Тому у разі виявлення випадків незаконного продажу чи використання піротехнічних виробів порушники притягуватимуться до адміністративної та кримінальної відповідальності. Якщо ви зафіксували подібні факти, телефонуйте за номером «102».

Нагадаємо нещодавно ми писали про те, що цьогоріч Різдво на Черкащині буде із весняною погодою.