До Нового року залишається 10 днів, а Черкащина у тренді рекордно високих температур: середньодобові 4-6° тепла, що вище норми на 7-9°, максимальні 8-10° тепла. Снігового покриву та промерзання ґрунту немає.

Про це повідомляє Kanos із посиланням на інформацію начальника Черкаського обласного гідрометеоцентру Віталія Постриганя.

Причина такої погоди - західно-східний перенос повітряних мас, працюючи як високотехнологічний конвеєр, забезпечує безперебійне постачання тепла з Атлантики.

Проте у безтурботний перебіг синоптичних процесів втручаються атмосферні фронти активного циклонічного вихору з Балтики. Пройдуть опади, що сприятиме утворенню ожеледних явищ. Добре прогріте повітря почне трансформуватися, тобто остигати. Температурний фон до 25 грудня знизиться на 3-5°.

22-23 грудня – невеликий мокрий сніг та дощ, місцями ожеледь; 24 грудня без істотних опадів. На окремих ділянках доріг ожеледиця. Температура впродовж доби 2º морозу - 3º тепла.

За прогностичними розрахунками, з початку нового тижня південно-західним повітряним течіям вдасться надати синоптичним процесам позитивний імпульс. Його сценарій передбачає широку «гаму» несприятливих погодних умов: з дощами, мокрим снігом, туманами та ожеледицею. Але при цьому прогнозуємо новий сплеск тепла до 8-10°.

Нагадаємо нещодавно ми писали про те, що вартість харчування у дитсадках Канівської громади зміниться із Нового року.