Делегація на чолі з членом спілки «Друзі Канева» Валерієм Еске разом із представниками муніципалітету Фірзена – Франком Керсбаумом,  Улфом Клечкою та Хансдитером Шольцем здійснили двохденний візит до Канева.

Про це повідомляє Kanos із посиланням на інформацію Канівської міської ради.

У межах візиту міський голова Ігор Ренькас зустрівся з німецькою делегацією, аби продовжити співпрацю між містами та обговорити пріоритетні  напрямки співробітництва. Він, зокрема, розповів гостям про те, як змінилося життя Канева з 24 лютого 2022 року, як місто жило під час «блекаутів», проаналізував діяльність комунальних підприємств та установ. Згадав й про проблеми внутрішньо переміщених осіб. Своєю чергою німецька сторона запевнила міського голову у подальшій підтримці Канева.

До слова, на підтвердження цих слів закордонна делегація приїхала не з пустими руками. Попередньо вивчивши потреби міста, його соціальної та комунальної інфраструктури, фірзенці привезли допомогу. Так, автомобіль з  автоматичним підйомником, який дозволить забезпечити перевезення людей на кріслах колісних, став неабиякою підтримкою для територіального центру надання соціальних послуг. Другий автомобіль дасть змогу покращити роботу «водоканалу». Ключі від автівок представники німецької делегації особисто передали керівникам відповідних установ – Антоніні Петренко та Олексію Березовому. Дитяче відділення Канівської багатопрофільної лікарні, яким фірзенці опікуються вже давно, отримало холодильник та мікрохвильову пічку.

Як підсумував результати зустрічі міський голова, наразі для всієї України найважливіше завдання перемогти у війні з російським агресором. Тому підтримка міст-побратимів нині має неабияке значення.

«Канів і німецьке місто Фірзен поєднують міцні дружні стосунки уже майже 32  роки. Прикметно, що справа Фріца Маєса, який був засновником та керівником спілки «Друзі Канева», почесним громадянином Канева, продовжує жити далі. Громада Фірзена у часи повномасштабного вторгнення вкотре підставила нам своє дружнє плече підтримки. Тому від імені усіх жителів Канівської громади хочу подякувати бургомістру Фірзена Сабіне Анемюллер, спілці «Друзі Канева» та всім жителям німецького міста-побратима за допомогу, яку вони продовжують надавати нам у ці складні часи. Вдячний, що німецька делегація приїхала у Канів навіть попри те, що в країні триває війна. Це демонстрація рішучої підтримки й солідарності з Україною. Вірю в те, що у майбутньому ми разом зможемо продовжувати втілювати наші плани та реалізувати ще безліч спільних проектів», – зауважив Ігор Ренькас.

Після офіційної зустрічі гості відвідали територіальний центр надання соціальних послуг, відділення денного догляду для дітей з інвалідністю, «водоканал», пожежну частину, багатопрофільну лікарню та центр первинної медико-санітарної допомоги, де попередньо обговорили можливе створення у Каневі центру реабілітації. Німецькі друзі запевнили, що докладуть зусиль для його створення спільно з міською владою Канева. Також у межах візиту відбулася зустріч з людьми, які через війну були змушені покинути свої домівки та оселилися у Каневі. Закордонна делегація завершила свій дводенний візит екскурсією на Тарасовій горі.

Нагадаємо нещодавно ми писали про те, що 50-річний ювілей відзначив канівський дитячий садочок (фото).