На засіданні комісії по вивченню питання коригування діючих тарифів на послуги з централізованого водопостачання та централізованого водовідведення директор КП «Управління водопровідно каналізаційного господарства» Олександр Архипов зауважив, що коригування діючих тарифів буде проводиться по 3 складових: витрати на електроенергію; витрати на оплату праці (заробітна плата) та відрахування до державних цільових фондів (ЄСВ).

Про це повідомляє Kanos із посиланням на інформацію Канівської міської ради.

«Діючі тарифи на водопостачання та водовідведення були прийняті виконавчим комітетом Канівської міської ради у кінці 2020 року. Протягом 2021 року двічі відбулося підвищення рівня прожиткового мінімуму для працездатного населення, а з вересня – ще й значне підвищення вартості електроенергії. Загалом збільшення вартості постачання електричної енергії відповідно до результатів проведених нашим підприємством відкритих торгів на закупівлю електроенергії на 2022 рік склало 80,2%», – наголошує Олександр Архипов.

Також директор КП «Управління ВКГ» підкреслив, що всі комунальні підприємства повинні дотримуватись умов Галузевої угоди, в якій чітко прописано, що розмір заробітної плати працівників на пряму залежить від розміру прожиткового мінімуму.

Загалом сумарний тариф на послуги з централізованого водопостачання та централізованого водовідведення для населення та бюджетних установ становитиме 51 грн/м3, що на 8,16 грн більше у порівнянні з нині діючим.

«Збільшення розміру тарифу – це непопулярне рішення, проте ми вимушені його підтримати для того, щоб наше комунальне підприємство не заводити у борги та дати йому можливість нормально працювати», – зазначила заступник Канівського міського голови Галина Москаленко.

Для порівняння, сумарний тариф на послуги з централізованого водопостачання та водовідведення для населення затверджений станом на 1 січня ц.р.:

  • у Городищі – 77,33 грн/м3;
  • у Тальному – 75,39 грн/м3;
  • у Звенигородці – 72,59 грн/м3;
  • у Ватутіно – 67,67 грн/м3;
  • у Жашкові – 67,60 грн/м3;
  • у с-щі Пальміра – 61,68 грн/м3;
  • в Умані – 57,50 грн/м3;
  • у Чорнобаї – 53,67 грн/м3.

У Смілі теж ближчим часом заплановане підняття відповідного тарифу до 84,17 грн/м3.

Слід додати, що проєкт рішення про підвищення тарифу на послуги з централізованого водопостачання та водовідведення буде винесено на чергове засідання виконавчого комітету Канівської міської ради, у середу, 26 січня.

Нагадаємо нещодавно ми писали про те, що на 23% планують збільшити тариф на водопостачання для канівців.