Незважаючи на потужну хвилю холоду у травні, з температурою 11,5°, цьогорічна весна посіла перше місце на температурному кліматичному п'єдесталі. Опади у часі розподілялися нерівномірно. Надмірні дощі березня та квітня вилили норму всього весняного сезону. На жаль, травень видався одним із найбільш сухих за всю історію метеорологічних спостережень.

Про це повідомляє Kanos із посиланням на інформацію начальника Черкаського обласного гідрометеоцентру Віталія Постриганя.

За кліматом червень - це справжній літній місяць з грозами, зливами, шквалистим посиленням вітру іноді з градом. На червень припадає день літнього сонцестояння, коли найдовший день протистоїть найкоротшій ночі і сонце повертає на зиму, скорочуючи дні, хоча попереду ще багато літа.

Блокуючий антициклон, який більше місяця формував на Черкащині сонячну суху погоду, втратив свої позиції, поступившись місцем центрально-європейській циклонічній депресії з елементами нестійкості. Це проявилося збільшенням хмарності та довгоочікуваними скромними 2-7 мм дощами.

У перші вихідні літа, 1-2 червня, тропічне повітря з півночі Африки, зігріє Черкащину високими градусами 28-30, вночі 13-18°. Обовʼязковими літніми атрибутами залишаються конвективні явища: короткочасні дощі, грози, місцями можливі град та шквали.

За попередніми прогностики розрахунками, до 5 червня погода істотно не зміниться.

Показник горимості в лісах області утримується на рівні надзвичайного 5 класу. Необхідно дотримуватися правил пожежної безпеки.

Температура води у Дніпрі біля Черкас 20°.

Нагадаємо нещодавно ми писали про те, що вуличне освітлення переводять у режим економії у Каневі.