Головний державний інспектор Управління Любов Корякіна у складі робочої групи виконавчого комітету Канівської міської ради провела роз’яснювальну роботу для роботодавців і працівників сфери торгівлі і громадського харчування м. Канів.

Про це повідомляє «Kanos» із посиланням на інформацію Управління Держпраці у Черкаській області.

Фахівець Управління закликала роботодавців оформити трудові відносини з найманими працівниками відповідно до вимог чинного законодавства про працю, дотримуватися вимог адаптивного карантину. Увагу учасників акцентовано на порядку укладення трудового договору, повідомлення до територіального органу Державної фіскальної служби про прийняття працівника на роботу.

«Працівник, який отримує заробітну плату у «конверті» є беззахисним перед роботодавцем. Усна домовленість жодним чином не фіксується. Роботодавець фактично сплачує стільки, скільки вважає за потрібне, й доти, поки вважає за потрібне. Дуже важливо, щоб громадяни усвідомили, що їх згода працювати неофіційно позбавляє їх соціального захисту, права на гідні умови праці та відпочинку, соціальних гарантій, виплат у разі тимчасової непрацездатності тощо», - пояснила працівникам Любов Корякіна.

Члени робочої групи надали фізичним особам-підприємцям, працівникам і жителям м. Канів консультації з питань офіційного працевлаштування, нарахування і виплати заробітної плати, попереднього розрахунку розміру пенсії тощо.

Нагадаємо нещодавно ми писали про те, що канівець пройшов курс Каліфорнійського університету через платформу Coursera.