Один із найстаріших заповідників України розташований неподалік Канева, на правому березі та заплавних островах Дніпра, і межує з меморіальним парком Тарасова гора, відзначив 100-річний ювілей.

Про це повідомляє Kanos із посиланням на інформацію Центру комунікацій Київського національного університету імені Тараса Шевченка.

Канівський природний заповідник розпочав свою історію 30 липня 1923 року, коли Наркомзем УРСР підписав Постанову № 156, в якій пропонувалося розглянути питання про організацію заповідника в районі могили Тараса Шевченка.

Сучасна площа заповідника трохи більша за 2 тисячі гектарів, на яких розташовані історичні пам’ятки, Скіфське городище, острови. Тут співіснують рідкісні рослини, сотні видів птахів і понад 50 видів ссавців.

Канівський заповідник здобув визнання й у світі. Він має міжнародний статус території, важливої для охорони птахів (Important Bird Area) та входить до складу Смарагдової мережі (Emerald Network) – переліку територій особливого природоохоронного значення, важливих для збереження біорізноманіття у країнах Європи.

А 4 листопада 2022 року Уряд з метою збереження унікальних наукових об’єктів, які мають виняткове значення для вітчизняної та світової науки, надав статус національного надбання геологічному ландшафту та рослинно-тваринному комплексу канівських дислокацій у межах Канівського природного заповідника.

На зображенні може бути: текст

Нагадаємо нещодавно ми писали про те, що за забруднення земель на території Черкаського району повідомлено про підозру підприємцю.