Перші дні доби утримається підвищений атмосферний тиск, а це значить, що погоду формуватиме виступ багатоцентрового потужного антициклону «Петра»: час від часу проглядатиме сонце, без істотних опадів, температурний фон повернеться у норму, вночі 2-7º тепла, вдень 11-16º.

Про це повідомляє Kanos із посиланням на інформацію начальника Черкаського обласного гідрометеоцентру Віталія Постриганя.

Надалі посилиться вплив циклонічного вихра «Свен», який із Балкан переміститься на Чорне море, а далі на Каспій, оскільки вищезгаданий антициклон повністю заблокує йог переміщення у більш північні широти. Атмосферний тиск почне падати, і вдень 19 квітня чекаємо чергову порцію дощів. Температурний фон суттєво не зміниться.

По мірі наближення до нашого регіону атмосферних фронтів 20 квітня інтенсивність дощів посилиться до помірних. Температура вночі 4-9º тепла, вдень 9-14º.

До кінця квітня переважатиме хмарна погода з температурним фоном в межах та дещо нижче норми. При цьому нічних та ранкових заморозків не прогнозують. Сплеск тепла чекаємо лише з початку травня.

25-28 квітня Черкащина знову потрапляє у баричну яму, зажату із заходу та сходу потужними антициклонами. Знову дощі.  

Також метеорологи зазначають, що більше двох місячних норм опадів випали на Черкащині за два тижні. Відтак, верхні шари ґрунту сильно зволожені, що призвело до припинення польових робіт. Такі погодні умови сприяють розвитку надзвичайно небезпечного захворювання моніліоз (моніліальний опік), яке уражує 12 видів дерев, серед яких абрикос, персик, вишня, слива тощо.

 Шкоди завдала також дуже висока вода. Значний скид весняного водопілля через водосховища Дніпровського каскаду зумовили затоплення вулиць, сільськогосподарських угідь, дворогосподарств у ряді прирічкових населених пунктах Черкаського та Золотоніського районів.

Нагадаємо нещодавно ми писали про те, що надзвичайники Черкащини ліквідовують наслідки підтоплення – евакуйовують людей і привозять їжу та ліки (фото).