Канівський міський голова Ігор Ренькас підписав ще одне звернення – до Прем’єр-міністра Володимира Гройсмана і голови Верховної Ради України Андрія Парубія із проханням розглянути питання тарифів на газ та вжити ефективних заходів по виправленню ситуації.

Про це повідомляє «Kanos» із посиланням на інформацію прес-служби Канівської міської ради.

 «Необхідність коригування тарифів на послуги комунальних підприємств, як наслідок системного збільшення плати за енергоносії (природний газ, електроенергія), в базових територіальних громадах можна пояснити для їх жителів. Тим більше, що збільшення вартості енергоносіїв враховується при нарахуванні субсидій і пільг.

Однак ситуацію, яка створила соціальну напругу в регіонах, після прийняття 27 листопада 2018р. Верховним Судом України остаточного рішення у справі №826/2507/18, можна розцінити як цілеспрямовану акцію по підриву авторитету України як держави та збагачення окремих структур за рахунок мільйонів українців.

Постанови Кабінету Міністрів, що регламентують норми споживання газу у помешканнях без лічильників, не враховують наявність у них електричних водонагрівачів.

Перерахунок субсидій і пільг не можливий без зміни соціальних нормативів, про що депутати Канівської міської ради вже звертались до Кабінету Міністрів (лист №02-03/02 від 03.01.2019 р.)

Просимо терміново внести зміни у діючі в державі нормативи в зв’язку з прийняттям рішення Верховним Судом України.

Також вимагаємо ефективного впливу на «Облгази» по зміні методики нарахування плати за природній газ у квартирах без лічильників, але із встановленими електричними водонагрівачами у містах, де гаряче водопостачання відсутнє взагалі», - йдеться у тексті звернення.

«Люди телефонують, приходять на прийоми… Вони вже навіть не кричать, не обурюються, а просто плачуть, оскільки коштів на оплату комунальних за новими тарифами не вистачає. Субсидія не покриває нарахування за новими нормами. Що й казати, навіть канівському ветерану Другої Світової, 93-річному Леоніду Тітову, який допіру мав 100% пільги на оплату комунальних послуг, прийшли квитанції до оплати. Прем’єр-міністр обіцяв розібратися та «вжарити» облгази, але щось я досі ні диму не бачу, ні запаху гарі не чую…», - зауважив Канівський міський голова Ігор Ренькас.

Аби зняти соціальну напругу, викликану новими нормативами споживання природного газу 27 грудня 2018 року канівські депутати вирішили звернутися до Прем’єр-міністра України Володимира Гройсмана з вимогою вжити негайних дій Кабінету Міністрів України по зміні соціальних нормативів. Утім, відповіді досі немає.

Підвищується напруга ще й у зв’язку з тим, що у нормативах споживання газу не враховується, що за відсутності централізованого постачання гарячої води уже понад 20 років більшість населення Канева встановило електричні водонагрівачі (бойлери). УЕГГ же нараховують вартість послуги за газ з урахуванням підігріву води на плиті в каструлях і відрах. Відтак, канівці за підігрів води платять двічі: де-факто - за електрику і де-юре - за газ. Реєстрацію бойлерів з метою коригування нарахувань за газ чинним законодавством не передбачено. Відтак, найефективнішим способом обліку споживання газу є встановлення лічильників.

За словами начальника Канівського УЕГГ Людмили Танько в Каневі встановлено вже близько 50% лічильників на газ. Утім, наразі вони перестали надходити. До речі, вартість встановлення приладів обліку передбачена в ціні природного газу. Якщо ж придбати лічильник самостійно, то доведеться віддати близько 5 тис.грн. Таким чином люди просто стали заручниками обставин.

Нагадаємо нещодавно ми писали про те, що канівська міськрада звернулася до Кабміну щодо зняття соціальної напруги через нові платіжки на газ.