Конончанську гімназію, що на Канівщині оптимізують, а всім учням пропонують із 1 вересня школи у сусідніх селах. Нині вартість навчання однієї дитини у школі – 76 тисяч 800 гривень. Однак наступного року школяр буде обходитись у 210 тисяч гривень, розповіла «Суспільному» начальниця відділу освіти Канівської міської ради Надія Голда.
Про це повідомляє «Kanos» із посиланням на інформацію із сайту «Суспільного».
Нині у Конончанській гімназії п'ять повних класів із дев'яти, усі інші діти навчаються за індивідуальним планом. У першому класі навчається п'ять учнів. Вчителька початкових класів Наталія Біла тут пропрацювала 11 років. Наступний навчальний рік працюватиме психологом у Хмільнянській школі:
«Ми чудово розуміємо ситуацію: п’ять діток – це дуже мало. Але до кожної дитини за урок я підійду 25 разів. У великому класі теж є свої плюси, тому що це великі колективи, є можливість себе проявити».
Директорка Конончанської гімназії Ольга Ковальська пропрацювала 30 років. Вона – єдина з колективу, хто не продовжить роботу з вересня в іншій школі.
Мама восьмикласниці Наталія Король розповіла, що в дитинстві ходила до школи пішки п'ять кілометрів, тож придбали житло біля школи, щоб дітям близенько було:
«Ми купили будинок спеціально біля школи, щоб наші діти ходили сюди в школу, не їздили нікуди, не ходили пішки. Нам подобається наша школа, бо діти на місці, мої батьки на місці. Звичайно, хотілося б, щоб залишилася наша».
Із донькою Дашею у класі вчиться шестеро учнів. Новина про закриття школи дівчинку засмутила:
«Мені подобається ця школа, ми до вчителів звикли, мені подобається колектив в ній, учні тут хороші, вчителі також».
Питання про закриття школи існує з 2012 року. Тоді зберегти заклад допомогло відкриття дошкільної групи, але з кожним роком кількість першокласників зменшується, розповіла директорка.
«Ми самі розуміли, що за початковими класами за оптимізацією, піде і закриття закладу, тому що у початковій ланці дітей небагато».
Із Конончі у закладі навчається 28 дітей, решта 16 доїжджають з інших сіл, зауважила начальниця відділу освіти Канівської міської ради Надія Голда.
«Я вважаю, що ці діти позбавлені права на соціалізацію, дев'ять років один на один із вчителем. У них не може виробитися досвід, як поводити себе з дітьми у великому колективі, де є різні типи характерів, як себе захищати, як себе відстоювати».
У закладі працює 13 педпрацівників. Їх усіх працевлаштують.
У Хмільнянському ліцеї, що розташований за два кілометри від Конончі навчається 96 дітей із 1-го по 11-й клас. Готові взяти ще 40 дітей, розповіла директорка закладу Ольга Пустовойт.
«Коли більше дітей, є конкуренція. Діти хочуть побачити і показати свої можливості».
Чекають в ліцеї й на п’ятьох педагогів, додала директорка.
«Ми співчуваємо колегам, співчуваємо дітям, яким треба буде добиратися, це певні незручності, але ми готові їх прийняти. У нас і місця вистачає».
Причиною закриття Конончанської школи є зменшення дітей у класах. Автобуси для перевезення дітей між школою та населеними пунктами є повідомила заступниця міського голови Тетяна Жівотова. Із вересня ходитиме ще один шкільний автобус із супровідним працівником.
«Із кожним роком дітей менше і менше, але це не всі дітки із самого села. Ці діти із Хмільної доїжджають, із Пекарів. Вивчивши питання доцільності утримання цієї школи, вирішили школу ліквідувати, оптимізувати», - розповіла Тетяна Жівотова.
За словами заступниці міського голови, якщо ж школу не оптимізувати і не перевести дітей до більш великої школи, то обходитиметься утримання однієї дитини на рік 210 тисяч 266 гривень.
Нагадаємо нещодавно ми писали про те, що для дітей із обмеженими можливостями провели свято до Дня захисту дітей (фото).
Закрити школу найпростіше, але зробити так, щоб школа працювала, це не проста робота. Але Голда принципово з особливим цинізмом організувала закриття Конончанської школи. Принциповим було закриття, діти її не цікавлять, вже давно, підняти свій з…д і щось зробити для того, щоб школа не закривалась, але це не про Голду. Наступним проектом цієї керівниці буде конкурс з призначення директорів школи № 1, та гімназії Франка. Колектив гімназії не приховує, що не хочуть на цій посаді бачити ставленицю Голди, Веритільник, але Голді начхати на думку колективу, на думку батьків.
Як така цинічна, безсердечна, нахабна, корисна дама може очолювати відділ освіти, але це питання риторичне…
Якщо вчителі хочуть працювати, заплатять Голді по 300-500 у.е. і Голда Н.А. із задоволенням знайде посади для вчителів. Посада вихователя в дитячому садочку коштує 300 доларів.
якщо у тебе е докази називай конкретно прізвища хто давав а то просто із за кущів гавкаеш докази конкретно називай
На зустрічі з педагогічним колективом школи Надія Анатоліївна говорила , що якщо найдуть кошти то Конончанську школу не закриють.
Допомогаю Надії Анатоліївні як керівнику відділу освіти та депутату вихід з становища.
1. ОБ’єнати старостинські округи Пекарі з Хмільною. Це дасть економії -4,5млн.грн.
2. Об’єднати старостинські округи Конончі та Межирича-це дасть економії ще 5млн. грн
3.РОзігнати методичний освітянський підрозділ-це дасть економії ще 3, 5 млн грн.
Для того, щоб продовжила працювати Конончанська школа необхідно всього 3 млн грн.
Ну що пани депутати згідні?
Коли вже нарешті ту Голду закриють? Є ж за що!
Колись фашисти любили фотографуватись на фоні руїн захоплених міст. А тепер і Голда туди ж, їй теж захотілось увіковічитись на фоні людського горя, яке сама і вчинила. Не так давно твій народ пройшов через нелюдські муки, через Бабин Яр, то невже тобі, Надіє, приємно, коли людям погано?
То чому ж ви так активн голосували “ЗА МАЙБУТНЄ” на місцевих виборах. Кононча 50% -“ЗА”. Думати потрібно, а за “Свободу” -0,004%. НЕ слухати Якименка треба було
Друзі, почалося. Веретільник написала скаргу на директорку гімназії Ліворук О.А., за доведення її до гіпертонічного кризу. Голда пресує тих хто їй «неугодний», зараз закриють рота вчителям гімназії.
Тоя все таки хотіла почути думку голови бюджетної комісії, який вже другу каденцію її очолює, Володимира Коржова відносно оптимізації старостянських населених пунктів, та закриття методкабінету відділу освіти, як зробили 99% громад Черкаської області. Які прийняли рішення, враховуючи що практично всі повноваження надані загальноосвітнім школам, потреба у отриманні методкабінету пропала за виключенням міста…Канева.
Оптимізація старостинських округів відбудеться у відповідності до закону. Їх буде набагато менше, здається всього два. Закриття Конончанської школи відбувається не через відсутність грошей, хоча це теж має значення, а через те, що краще потрібно зробити для дітей. В перший клас в Конончанську школу мали йти дві дитини. Ці діти весь час навчання будуть займатись за індивідуальним планом. Ніколи не буде фізкультури, не будуть знати, що таке колектив, як в ньому адаптуватись. Це буде проблемою для їхнього подальщого життя. Спочатку їхнього навчання обмежуємо в можливості вступу до вищих навчальних закладів, бо не буде стимулу вчитись краще. Два кілометри до Хмільнянської школи це не відстань. Все, що говориться про необхідність зберегти школу – це зручно для батьків: дитині ближче ходити до школи, а те, який рівень знань отримає дитина не важливо, залишиться в селі, як і батьки. Села вимирають не через відсутність школи, а через відсутність роботи. Просте питання: Ви б віддали своїх дітей в школу, де в класі буде лише дві дитини і що дитина все навчання буде проходити вдома і вчитель буде приходити додому і не кожен день? Школа перестане бути стимулом до навчання, бо немає на кого орієнтуватись. Це шлях до деградації.
Ліворук мене “їсть”. Коли вже бистріше той конкурс, щоб я приступила до роботи. Я їм покажу “кузькіну мать”
Пан Коржов. А чому методкабінет разом з пенсіонеркою Горленко не закриваєте. Всі громади Черкаської облоасті упрахнили їх як не потрібні
Коржов так вірно вислуховує перед Ренькасом і Голдою в надії, що ті йому посаду запропонують, але не бачити йому посади, як своїх вух. Ренькас терпіти не може цього сопли воно дядька.
Шановна пані Голда, фільтруйте будь ласка те що ви говорите, тобто з ваших слів “позбавлені права соціалізації”, це всі діти які навчаються в сільських школах, неуки? не соціалізовані? бидлота? Не дуже коректно виразили свою думку, ви ж начальник відділу ОСВІТИ!!!!
Дуже шкода, що Канівська ОТГ не протримавши марку ” з нами вам буде краще” тобто коли села входили до ОТГ, обіцяли золоті гори, не пробувши і пів року, як правління почалося з знищення, того що ПРОСТІ люди створювали роками і своїми руками.
На завершення ще доповню, правління не на все життя, Земля кругла, вибори також не за горами!!!
діти конончанськоі школи дійсно не показують високий рівень знань а вчителі бояться іти працювати у міські школи бо теж не можуть похвалитись високим рівнем викладання
ПАне Коржов. А чому до цього часу відсутній заступник з комунальних питань? Наскільки нам відомо і минулого чотиріччя його не було.Що ви з Сашком Колядою по цьому поводу робите? Написали запит? В знак протесту відмовилися голосувати? Чи які міри ви прийняли?
Пане Коржов. А чому до цього часу відсутній заступник з комунальних питань? Наскільки нам відомо і минулого чотиріччя його не було.Що ви з Сашком Колядою по цьому поводу робите? Написали запит? В знак протесту відмовилися голосувати? Чи які міри ви прийняли?
Пане Коржов . Відносно старостинськихї округів ви говорите , так би мовите не правду.
в нас немає старостинських округів. А право змінити межі повноважень сіл це ваше право, яке ви могли зробити ще у минулому році