Члени ОВК спільно із юристом планували звернутися за роз’ясненнями до НАЗК стосовно законності призначення чинного депутата Канівської міської ради від «Блоку Юлії Тимошенко», директора Черкаської регіональної філії Державного підприємства «Центр Державного земельного кадастру» Юрія Підгайного, членом ОВК №197 від кандидата на пост Президента України Юрія Кармазіна.

Про це повідомляє спеціальний кореспондент «Kanos».

На вчорашньому засіданні ОВК №197 знову порушилося питання стосовно звернення до НАЗК щодо надання роз’яснень стосовно призначення законності  членом ОВК директора Черкаської регіональної філії Державного підприємства «Центр Державного земельного кадастру» Юрія Підгайного.

Відзначимо, що чинний депутат Канівської міської ради від «БЮТ» Юрій Васильович увійшов у склад ОВК №197 за поданням від кандидата на пост Президента України Юрія Кармазіна.

За словами юриста ОВК Миколи Бовшика, керівник державного підприємства є посадова особа юридичної особи публічного права, а у законі чітко прописано, що службові чи посадові особи не можуть бути членами ОВК. Також Микола Бовшик зауважив, що він не готовий брати на себе відповідальність стосовно законності призначення Юрія Підгайного, тому було ініційоване звернення до НАЗК щодо надання роз’яснень по цій ситуації.

У підготовленому тексті звернення було прохання надати роз’яснення стосовно того, чи може керівник державного підприємства бути членом ОВК у відповідності до ЗУ «Про вибори Президента України» та чи існують заборони та обмеження щодо перебування керівника державного підприємства у складі ОВК у відповідності до антикорупційного законодавства.

На попередньому засіданні члени ОВК одноголосно підтримали ініціативу звернення щодо цього питання до НАЗК та ЦВК. Однак голова ОВК №197 Леонід Грищенко вирішив ще раз винести відповідне питання на розгляд комісії.  

«Стосовно цієї ситуації ми усно зв’язалися із ЦВК. Однак я ще раз хочу поставити на голосування питання надсилати мені листи чи не надсилати», - зауважив Леонід Грищенко.

У ході тривалого обговорення все ж таки під час вчорашнього засідання  було вирішено не надсилати відповідне звернення до НАЗК.

Нагадаємо нещодавно ми писали про те, що на засіданні ОВК представили зміни у складі комісії.