Золотоніською місцевою прокуратурою в місті Канів проведено комплексну перевірку Ізолятору тимчасового тримання № 4 Головного управління Національної поліції в Черкаській області.

Про це повідомляє «Kanos» із посиланням на  інформацію Золотоніської місцевої прокуратури.

У липні 2019 року Золотоніською місцевою прокуратурою із залученням у встановленому порядку необхідних спеціалістів проведено комплексу перевірку щодо дотримання прав та законних інтересів утримуваних осіб в Ізоляторі тимчасового тримання № 4 Головного управління Національної поліції в Черкаській області, що знаходиться на території Канівського ВП Золотоніського ВП ГУНП в Черкаській області.

Перевіркою установлено, що мають місце порушення конституційних прав громадян, які потребують негайного їх усунення, а умови тримання осіб в ІТТ № 4 ще не повною мірою відповідають вимогам чинного законодавства та міжнародним нормам і стандартам.

За результатами перевірки, Золотоніською місцевою прокуратурою, керуючись ст. 26 Закону України «Про прокуратуру», на адресу Головного управління Національної поліції в Черкаській області внесено акт прокурорського реагування.

Проведеною перевіркою, виявлені також порушення законодавства про адміністративні правопорушення при застосуванні заходів впливу, пов’язаних з обмеженням особистої свободи громадян.

Крім того, Канівським відділом Золотоніської місцевої прокуратури на виконання вимог Закону України «Про прокуратуру», галузевого наказу Генерального прокурора України №161-2016, здійснюється системний нагляд за додержанням законів у діяльності  територіальних органів поліції.

Загалом, виявлено ряд порушень Закону України «Про Національну поліцію», Інструкції з організації діяльності чергової служби органів (підрозділів) Національної поліції України та Інструкції з оформлення матеріалів про адміністративні правопорушення в органах поліції.

Зокрема,  неналежне ведення Журналу обліку доставлених, відвідувачів та запрошених, Журналу обліку доставлених осіб, які вчинили адміністративні правопорушення та ведення журналу не затвердженого законодавством зразка.

З метою усунення виявлених недоліків у діяльності Канівського ВП Золотоніського ВП ГУНП в Черкаській області внесено акт прокурорського реагування.

Нагадаємо нещодавно ми писали про те, що обласні поліціянти попереджають про популярний вид телефонного шахрайства.