Представники ВО «Свобода», Національного корпусу «Азов» та місцеві активісти відмовились пропускати до могили Тараса Шевченка у Каневі прихильників організації «Український вибір», лідером якої є Віктор Медведчук.

Про це повідомляє спеціальний кореспондент «Kanos».

Так, традиційно сьогодні у Каневі відбулися урочистості з нагоди чергової річниці народження відомого українського поета Тараса Шевченка.

Зранку очільники міста та району, чиновники і представники громадськості здійснили покладання квітів до могили Кобзаря та Олекси Гірника.

Участь у заході взяли заступник голови Канівської РДА Тетяна Жівотова, голова Канівської районної ради Сергій Геращенко, заступник міського голови Наталія Матінова, працівники відділів на управлінь райради, міської ради, РДА, працівники Національного Шевченківського та Канівського природного заповідників.

 

 

 


Однак, уже після обіду, поблизу Тарасової гори сталася сутичка між місцевими активістами та представниками громадської організації «Український вибір».

 


За інформацією канівських правоохоронців, депутати та представники ВО «Свобода», Національного корпусу «Азов» та місцеві активісти відмовилися пропускати до могили Тараса Шевченка представників організації «Український вибір».

 

 

Як повідомив депутат Черкаської обласної ради Віталій Чміль, активісти «Громадського вибору» прибули до Чернечої гори на автобусі. Частина з них були люди старшого віку, але більшість присутніх – це хлопці спортивної зовнішності.

 


Спочатку між активістами виникла словесна перепалка, а згодом і штовханина. Остання тривала приблизно 30-40 хвилин, після чого приїжджі активісти покинули Тарасову гору і Канів.

Водночас поліцейські не зафіксували факти порушення громадського порядку. Інформація про факт штовханини зареєстрована у Єдиний облік з метою подальшої перевірки.

Також за даними поліції, наразі ніхто із представників сторін не звертався до правоохоронців із заявами про тілесні ушкодження.