Цьогорічний серпень на Черкащині увійшов у пятірку найтепліших та найбільш посушливих за останні 70 років.

Про це повідомляє «Kanos» із посиланням на інформацію начальника Черкаського обласного центру з гідрометеорології Віталія Постриганя у Facebook.

Серпень видався найбільш спекотним і найбільш сухим із літніх місяців цього сезону. В деяких районах Черкащини навіть було встановлено нові рекорди найменшої кількості опадів за місяць.

За такої погоди в області поширювалася та поглиблювалася повітряно-ґрунтова посуха, відбувалося подальше падіння вмісту ґрунтової вологи та зниження рівня ґрунтових вод.

Найбільш жорсткі умови, як і в попередній період, спостерігалися у південно-східних районах області, зокрема Чигиринському, де дефіцит опадів із початку вегетаційного періоду найбільший і становить 51%, тривалість бездощового періоду за липень-серпень досягла 34 дні, а кількість днів із температурами вище +30° втричі перевищила середні багаторічні показники за серпень.

За прогнозом синоптиків, початок вересня обіцяє бути спекотним та сухим, лише в десятих числах вересня очікується короткочасний дощ та відчутне зниження температури. Загалом вересень прогнозується теплим із кількістю опадів більше норми.

Нагадаємо нещодавно ми писали про те, що невелику хмарність та зниження температури прогнозують для канівців.