Державний історико-культурний заповідник «Трахтемирів» констатує значне пожвавлення інтересу туристів з усіх куточків України до Трахтемирівського півострова на Дніпрі поблизу Канева.

Про це повідомляє «Kanos» із посиланням на інформацію із сторінки Державного історико-культурного заповідника «Трахтемирів» у Facebook.

Півострів, який ще від часів до Козаччини має репутацію «місця сили», облюбували як піші подорожувальники, так і любителі велосипедних мандрівок та подорожей на човнах. Гості заповідника подорожують стежками крутих схилів таємничої місцини, купаються у Дніпрі та озерах, п’ють з джерел, про цілющість води яких складалися легенди ще в часи Київської Русі.

На півострові все літо проходить у три зміни дитячий патріотичний табір «Трахтемирівська Січ», побували тут нещодавно з табором і вихованці елітної київської школи «Софія» з вальдфорською системою навчання, яка робить акцент на розкритті талантів дитини «у гармонії із закономірностями і тенденціями розвитку природи, людини, світу».

У соцмережах можна бачити пости багатьох відомих людей, які цього літа вже відвідали Трахтемирів і його околиці, любуючись краєвидами і згадуючи величну історію цієї місцини.
Зокрема, тут побував щойно призначений заступником голови Держагентства резерву України, екс-міністр туризму Дмитро Булатов.

Відомий столичний мандрівник і спринтер, засновник екстрим-фірми Roof Events Kiev («романтичні побачення на дахах Києва») Андрій Гірчук, перш ніж відважитися у червні на найдовший у своєму житті водний заплив – спочатку приїхав у Трахтемирів, щоб набратися сили, а вже потім вирушив на міжнародні змагання «Oceanman Lago D'orta» в Італії і успішно проплив без відпочинку 1300 метрів дистанції.

Для тих, хто любить і шанує історію свого краю і водночас прагне побачити екзотичні краєвиди, залишати межі України не обов’язково – поєднати екзотику з вивченням рідної історії можна, відвідавши Державний історико-культурний заповідник «Трахтемирів»!

Нагадаємо нещодавно ми писали про те, що у Трахтемирові студенти-археологи проводять польову практику.