Прокурори Канівського відділу Смілянської окружної прокуратури скерували до суду два обвинувальних акти стосовно місцевих жителів, які ухилилися від призову на військову службу під час мобілізації (ст. 336 КК України).

Про це повідомляє Kanos із посиланням на інформацію пресслужби Черкаської обласної прокуратури.

За даними слідства, 37-річний житель Канева за висновком військово-лікарської комісії визнаний придатним для проходження військової служби. Відстрочки від призову на військову службу за мобілізацією не отримував та в установленому законом порядку був повідомлений про необхідність прибути до військкомату для подальшого відрядження у військову частину.

Незважаючи на це, чоловік так і не прибув у визначений час до районного територіального центру комплектування та соціальної підтримки.

Інший обвинувачений – 45-річний канівчанин, будучи визнаним обмежено придатним до військової служби, непридатним до служби у високомобільних десантних військах, плавскладі, морській піхоті, спецспорудах та придатним до служби у частинах (підрозділах) забезпечення, військових комісаріатах, установах, організаціях, навчальних закладах, не з’явився для відправки до місця несення служби.

Довідково: санкція ст. 336 КК України передбачає покарання у вигляді позбавлення волі на строк від трьох до п’яти років.

Примітка: відповідно до ст. 62 Конституції України особа вважається невинуватою у вчиненні злочину і не може бути піддана кримінальному покаранню, доки її вину не буде доведено в законному порядку і встановлено обвинувальним вироком суду.

Нагадаємо нещодавно ми писали про те, що 6500 доларів за оформлення фальшивих медичних довідок для ухилення від мобілізації – у Черкасах викрили нову схему (фото).