Відсьогодні Черкащина перейшла у «помаранчеву» карантинну зону, відповідно до вимог якої масові заходи можна проводити у кількості не більше 30-ти осіб, однак міський голова вирішив не обмежувати кількість присутніх осіб у залі засідань під час чергового засідання сесії міськради.

Про це повідомляє Kanos із посиланням на інформацію Канівської міської ради.

Під час І чергового засідання VІІІ сесії Канівської міської ради у залі засідань будинку рад зібралися не лише депутати та представники структурних підрозділів виконавчого комітету, а й небайдужі жителі Канівської громади, яких міський голова Ігор Ренькас особисто не запрошував на засідання. Люди самі виявили бажання бути присутніми на сесії та відстоювати свої права. Прибув на засіданні і народний депутат Віталій Войцехівський.

У порядку денному у міських обранців було безліч питань, які стосуються життєдіяльності громади. Зокрема: утворення старостинських округів, внесення змін до міської Програми «Фонд на виконання депутатських повноважень» (де більшість депутатів бажають збільшити фонд на виконання своїх повноважень з 50 тисяч гривень на одного депутата до 200 тисяч гривень), проведення фінансового аудиту комунальних підприємств «Авто-Ріка» та «Міський ринок», про затвердження переліку вулиць та тротуарів для облаштування дорожнього покриття в 2022 році, про надання матеріальної допомоги громадянам, земельні питання та багато інших.

Однак, 14 депутатів Канівської міської ради, а саме фракції Європейська солідарність, Опозиційна платформа – За життя, Батьківщина та Партія Зелених України, відмовились заходити до залу засідань через скупчення людей.

«Я не буду порушувати конституційні права присутніх у залі та виганяти їх, бо це наші виборці і я їх поважаю. Подальшого конструктивну у роботі ради бути не може. Наразі вирішенням ситуації може бути звернення ініціативної групи жителів нашої громади до Верховної Ради України із питанням розпуску депутатів Канівської міської ради на чолі із міським головою»,  – наголосив міський голова Ігор Ренькас.

Користуючись нагодою слово взяв і народний депутат України Віталій Войцехівський, який черговий раз закликав депутатів міськради приймати виважені рішення на користь громади, а не власних амбіцій.

Також виступали директор Канівського «КП теплових мереж» Василь Коломієць, депутати Олександр Корнієнко та Сергій Якименко, які нагадали присутнім про необхідність злагодженої роботи в депутатському корпусі, яка необхідна для нормального розвитку Канівської громади.

«На сьогодні в депутатському корпусі міської ради миру немає більше 8 місяців, тому що сьогоднішня більшість серед депутатів вирішує вузько партійні питання. Зараз міському голові не дають вирішувати важливі питання, що стосуються безпосередньо громади, а залишають лише відповідальність»,  – підкреслив Василь Коломієць.

Потому Канівський міський голова Ігор Ренькас оголосив про відсутність кворуму. Таким чином чергове засідання сесії переноситься на невизначений період.

Однак 14 депутатів із чотирьох фракцій, яких звинувачують у тому, що вони не зайшли у зал, були присутні у Будинку рад та зареєстрували спільну заяву, що вони готові розглядати питання порядку денного, коли створять відповідні умови для роботи без порушення вимог зонування, адже у залі засідань були присутні сторонні особи, які не дотримувалися маскового режиму та дистанції.

Нагадаємо нещодавно ми писали про те, що за декілька днів на Канівщині  виявили 167 нових випадків захворювання на COVID-19, зокрема й у 48 дітей.