У Канівському районі на автомобільній дорозі загального користування державного значення Р-10 Канів-Чигирин-Кременчук на ділянці км 23+852, на замовлення Служби автомобільних доріг у Черкаській області, тривають роботи із поточного середнього ремонту мосту через річку Рось.

Про це повідомляє «Kanos» із посиланням на інформацію прес-служби САД у Черкаській області.

Наразі фахівці здійнюють монтування армувальної сітки для влаштування монолітної плити мосту. Разом з тим проводяться роботи із влаштування захисного шару на балках, ригелях та опорах мосту.

Ремонтні роботи з поточного середнього ремонту проводяться на правій стороні мосту через річку Рось, яку огороджено бетонними блоками для захисту працівників від наїзду автотранспорту. Рух автотранспорту на мосту не перекривався і зараз проводиться по лівому проїзду через міст. По завершенню робіт на правій стороні мосту, роботи розпочнуться на його лівій стороні.

Вже проведено фрезерування старого асфальтобетонного покриття, демонтовано залізобетонне дорожнє огородження і металеве бар’єрне огородження. Проведено розбирання тротуарних блоків на проїзній частині мосту.

Міст через річку Рось на ділянці км 23+852 на автомобільній дорозі загального користування державного значення Р-10 Канів-Чигирин-Кременчук побудований у 1969 році. В результаті довготривалої експлуатації, негативного впливу кліматичних умов, збільшення інтенсивності руху автомобільного транспорту, у тому числі великовагового більше 40 тонн, відбувалося руйнування балок прогонових будов, деформаційних швів та асфальтобетонного покриття.

За результатами обстеження мосту фахівцями державного підприємства «Укрдіпродор» було виявлено ряд серйозних дефектів та недоліків, які потребують їх негайного усунення. Так, окремі елементи прогонових будов і опор мають ряд дефектів, які знижують експлуатаційні якості і довговічність споруди. Зокрема, зафіксовано пролом плит в тротуарних блоках, частково зруйноване асфальтобетонне покриття тротуарів. Прогонові споруди мосту, проїзна частина, тротуари та огородження знаходяться у незадовільному стані та потребують ремонту.

Під час поточного середнього ремонту мосту через річку Рось на автодорозі Р-10 буде влаштоване нове асфальтобетонне покриття проїзної частини, водовідведення, тротуару, нове бар’єрне та перильне огородження, відремонтовано опори, прогонові споруди, замінено балки, влаштовано тротуари та нанесено дорожню розмітку. Також буде влаштовано нове асфальтобетонне покриття на підходах до шляхопроводу, встановлено нові дорожні знаки. Роботи із поточного середнього ремонту мосту завершаться до кінця цього року. Проведення поточного середнього ремонту мосту через річку Рось фінансується за рахунок коштів митного експерименту.

Постійний технічний нагляд за якістю проведення ремонтних робіт здійснюють спеціалісти Відділу якості, технічного контролю та нових технологій і Лабораторії з контролю якості Служби автомобільних доріг у Черкаській області та ДП «Дорожній контроль якості».

Нагадаємо нещодавно ми писали про те, що на Канівщині проводять ремонт мосту через річку Рось.