Днями працівники КП «Місто» завершили останні роботи по встановленню спортивного комплексу WORKOUT, проєкт реалізації якої переміг у конкурсі місцевих ініціатив «Громадський бюджет».

Про це повідомляє «Kanos» із посиланням на інформацію Канівської міської ради.

З 15 по 25 листопада 2019 року тривало голосування за проекти Громадського бюджету - 2020. Згідно з опрацьованими результатами, найбільшу підтримку серед канівців здобув проект «Вуличний професійний спортивний майданчик Workout». За нього проголосувало 285 жителів міста. Бюджет проекту – 400 000 гривень.

Разом з тим автор проекту Євген Колот висловлює незадоволення реалізацією проекту.

 «Попри карантин й економічну кризу (вже зараз у міському бюджеті бракує близько 5 млн.грн.) я наполіг, щоб великий проект Громадського бюджету, а саме «Вуличний професійний спортивний майданчик Workout» усе ж було реалізовано в цьому році.

Варто зауважити, що з метою викорінення і системного запобігання корупції та досягнення прозорості сьогодні відповідно до законодавства проведення будь-яких робіт чи придбання будь-яких товарів за кошти бюджету, вартість яких вище 50 тис.грн., проходить через тендерну процедуру.

Формуючи технічні умови для подання на тендер щодо придбання спортивного комплексу Workout всі побажання Євгена Колота, як автора проєкта-переможця, були враховані - працівники КП «Місто» ідентично перенесли в технічну документацію комерційну пропозицію автора проекту.

Окрім того, процедурою проведення відкритих торгів передбачено період подання пропозицій, скарг чи звернень. Однак протягом усього періоду проведення тендерної процедури – а це майже три тижні - жодних звернень ні від учасників торгів, ні від автора проекту Євгена Колота не надходило. Автор фактично самоусунувся від тендерної процедури та реалізації проекту загалом.  Зрештою, переможцем торгів стала компанія ТОВ «РОСКВІТ», яка запропонувала спортмайданчик Workout, що відповідає усім вимогам з вартістю 279 тис.грн. Тому підстав для незадоволення та звинувачень я не бачу.

Однак, на мою думку, в подальшому усім, хто подаватиме свої проекти на «Громадський бюджет», треба враховувати, що просто сформувати ідею і організувати максимальне голосування за неї недостатньо. Якщо ви хочете бачити реалізований проект саме таким, як собі його «намалювали», то потрібно безпосередньо брати участь у реалізації проекту на всіх його етапах – від початку до кінця. Спільно з профільними відділами готувати тендерну документацію, спілкуватися з підрядними організаціями, і навіть разом приймати його в експлуатацію тощо. Тоді буде результат, який задовольнить і автора, і громаду, і його реалізація відповідатиме всім вимогам чинного законодавства», - зауважив Канівський міський голова Ігор Ренькас.

Нагадаємо нещодавно ми писали про те, що святкування Дня Канева цьогоріч відбудеться за скороченою програмою.