Черкаською обласною прокуратурою скеровано до суду обвинувальний акт у кримінальному провадженні за обвинуваченням трьох членів організованої групи в розтраті коштів державного бюджету та підробці офіційних документів (ч. 5 ст. 191, ч. 3 ст. 28 ч. 1 ст. 366 КК України).

Про це повідомляє Kanos із посиланням на інформацію пресслужби Черкаської обласної прокуратури.

Так, під час досудового розслідування встановлено, що у 2020 році організованою групою, до складу якої входили службова особа Департаменту Черкаської обласної державної адміністрації, керівник та кошторисник підприємства-підрядника, шляхом внесення до актів виконаних робіт неправдивих відомостей щодо обсягів та вартості виконаних робіт, на користь одного з місцевих підприємств було здійснено розтрату бюджетних коштів, виділених для виконання будівельних робіт у двох школах, державної форми власності, на загальну суму понад 1 млн грн, чим заподіяно шкоду інтересам держави.

З метою відшкодування завданих збитків під час досудового розслідування накладено арешт на майно обвинувачених та прокурором заявлено цивільний позов.

Досудове розслідування в кримінальному провадженні проводилося слідчими слідчого управління ГУНП в Черкаській області за оперативного супроводу Управління стратегічних розслідувань в Черкаській області Департаменту стратегічних розслідувань Національної поліції України.

Довідково: ч. 5 ст. 191 КК України передбачає покарання у виді позбавлення волі строком від 7 до 12 років з позбавленням права займатися певною діяльністю чи обіймати певні посади на строк до 3 років, з конфіскацією майна; ч. 1 ст. 366 КК України передбачає покарання у виді штрафу в розмірі до 250 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян з позбавленням права займатися певною діяльністю чи обіймати певні посади на строк до 3 років.

Примітка: відповідно до ч.1 ст. 62 Конституції України особа вважається невинуватою у вчиненні злочину і не може бути піддана кримінальному покаранню, доки її вину не буде доведено в законному порядку і встановлено обвинувальним вироком суду.

Нагадаємо нещодавно ми писали про те, що на Черкащині чоловік самовільно почав облаштовувати штучний ставок.